Reklama

Przy ul. Mikołowskiej powstaje biurowiec

Łukasz Kądziołka
Wcześniej był tu parking, a wkrótce powstanie biurowiec. Nowoczesny budynek będzie miał 4 kondygnacje. Znajdą się w nim głównie biura.  Na razie trwają prace przy fundamentach.

Trwa budowa nowego budynku w śródmieściu. Biurowiec stanie niedaleko autostrady A4, przy ul. Mikołowskiej 51. Przez lata był tu pusty plac, wykorzystywany na parking. Prywatny inwestor pozwolenie na budowę dostał w listopadzie ubiegłego roku, a około miesiąc temu rozpoczęły się prace.
Chcieliśmy żeby budynek miał charakter „butikowy” ze stonowaną architekturą o wysokiej jakości wykończenia. Według nas takich budynków brakuje w centrum. Wykonanych z dobrych materiałów, z dobrze doświetlonymi pomieszczeniami – mówi Łukasz Homan, jeden z twórców projektu z katowickiej pracowni 2H+ architekci.

Budynek będzie przeszklony i ma mieć 4 kondygnacje. Łącznie jego powierzchnia użytkowa wyniesie nieco ponad 1700 m kw. Na parterze będzie się mieściło foyer i przestrzeń handlowo-usługowa o powierzchni 295 m kw. Wyżej, na pozostałych trzech kondygnacjach, przewidziano przestrzenie biurowe. Na 3. piętrze znajdzie się niewielki taras wychodzący na zachód.  Obiekt będzie wyposażony w windę. Na 3. piętrze znajdzie się niewielki taras wychodzący na zachód. Za biurowcem powstanie parking dla najemców. Będzie na nim miejsce dla około 50 samochodów.
Inwestorem biurowca przy ul. Mikołowskiej 51 jest Rafał Bałys, a za wykonanie odpowiada jego firma Rafbud z siedzibą w Katowicach.

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. mirekk Luty 27, 2017 at 3:21 pm - Odpowiedz

    A jak tam mityczny „Burj-Al-KrUszok” przy Rondzie i Superjednostce? Jak widać deweloperzy budują wszędzie tylko nie w centrum (i po co było burzyć USC?)

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij