Reklama

Przy sztucznej Rawie znowu stoją palmy

Szymon Kosek
Palmy, które katowiczanie pokochali w zeszłym roku, spędziły zimę w hali lodowiska Jantor. Dziś, około godz. 9.30 wróciły na rynek. Będą zdobić brzeg sztucznej Rawy przez kilka najbliższych miesięcy.

Katowickie palmy to cztery 5-metrowe feniksy kanaryjskie. Na nasz rynek trafiły dzięki współpracy urzędu miasta z Palmiarnią Miejską w Gliwicach. To, jak długo palmy będą stać nad sztuczną Rawą, zależy od warunków pogodowych – roślina najlepiej czuje się w 16 stopniach Celsjusza. W zeszłym roku drzewka zostały zabrane w połowie października.

Stojące w Katowicach feniksy pochodzą od palm, które w 1924 roku sprowadzono do Gliwic. Rośliny są długowieczne – szacuje się, że jeden z egzemplarzy w gliwickiej palmiarni może mieć nawet ok. 120 lat. Palmy już kiedyś w Katowicach były. W latach 60. XX wieku zdobiły dzisiejszy Plac Kwiatowy, stały też przed wejściem do głównego dworca kolejowego.

 

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij