Reklama

Przebiegli z Katowic do Siemianowic Śląskich [ZDJĘCIA]

Ł. K.
Wprawdzie pogoda nie była najlepsza, ale i tak na starcie Biegu Ulicznego im. Wojciecha Korfantego stanęło około 1000 biegaczy. Trasa, już tradycyjnie, biegła od i do pomnika Wojciecha Korfantego z Katowic do Siemianowic.

Bieg ma na celu uczczenie pamięci Wojciecha Korfantego i odbywa się od 1993 roku. Trasa liczyła 10 km. W tegorocznej, już 24. edycji, imprezy udział wzięło około 1000 osób. Trasę biegu zabezpieczali policjanci, którzy eskortowali biegaczy i kierowali ruchem na skrzyżowaniach. Start biegu odbył się obok pomnika Korfantego na pl. Sejmu Śląskiego. Z kolei meta mieściła się przy pomniku na Alei Sportowców. Tam kwiaty złożyli prezydent Katowic, Marcin Krupa i prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij