Reklama

Pozycjonowanie strony z agencją SEO z Katowic, czy warto wybierać lokalne agencje SEO/SEM?

Chcesz, aby twoja strona była lepiej widoczna w sieci i planujesz zatrudnić specjalistów, którzy się tym zajmą, lecz… nie potrafisz wybrać z tak dużej ilości ofert? A może nie wiesz, jakie i czy w ogóle ma znaczenie to, że decydujesz się na lokalną agencję SEO? Wyjaśnimy wszystkie te kwestie.

Pozycjonowanie strony z agencją SEO – na co uważać, czym się kierować?

Pozwól, że zaczniemy od podstaw – pozycjonowanie to wszystkie działania mające na celu zwiększenie widoczności strony www w wynikach wyszukiwania. Czyli w praktyce chodzi o to, aby na wybrane frazy uzyskać jak najwyższą pozycję w Google.

W tym obszarze podjętych może zostać wiele prac, zarówno związanych ze zmianą samej strony, jak i jej podlinkowaniem czy pozycjonowaniem lokalnym. Jeśli tylko swoje produkty, usługi oferujesz klientom z najbliższego regionu, to pewnie chcesz, aby znaleźli właśnie ciebie, a nie firmę z Warszawy czy z Poznania.

Działasz lokalnie, a czy agencję SEO też musisz wybierać lokalnie? Z Katowic lub okolic? To zależy. Od czego? Tak właściwie od ciebie. Działania związane z pozycjonowaniem wykonuje się za pośrednictwem internetu – nawet jeśli siedziba twojej firmy jest z Katowic, to agencja z Warszawy może ją skutecznie pozycjonować, również lokalnie.

Lecz jest jeszcze drugi aspekt, jakim jest wygoda. Jeśli wybierzesz agencję SEO z Katowic, łatwiej będzie realizować niektóre usługi, a także kontaktować się z nią. Czyli, co to w praktyce oznacza? Będziesz mógł umówić się na spotkanie w dogodnym terminie, aby przeanalizować audyt SEO (o ile się na niego zdecydujesz), wyjaśnić, jak czytać raporty z pozycjonowania, a także wspólnie ustalić dalszy plan, ewentualne zmiany. Przedstawiciel agencji SEO z Katowic, jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie mógł też uczestniczyć w spotkaniach dotyczących strategii marketingu i promocji. Oczywiście, istnieje możliwość, że przyjdzie także z Gdyni czy Poznania, ale pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że wtedy ustalenie pasującego wszystkim terminu będzie kłopotliwe. Nie zawsze agencje SEO są też skłonne na tak daleko idący zakres współpracy.

Co my radzimy? Jeśli uda ci się znaleźć agencję SEO z Katowic, która spełnia wszystkie kryteria, to nie szukaj dalej, tylko zgłoś się do niej. A jakie kryteria? To m.in. kompleksowość usług, wygodny sposób rozliczania się, wiedza i doświadczenie. Jedną z katowickich agencji SEO, działającą na rynku od kilkunastu lat, jest Bizzit. Oferuje pełny zakres współpracy, od przeprowadzania audytów, po pomoc w prowadzeniu mediów społecznościowych.

Kompleksowa obsługa SEO

Sporo informacji już za nami, teraz postaramy się streścić. Przed podpisaniem umowy o pozycjonowanie, warto przeanalizować, jakie usługi są oferowane przez agencję. Może to być tworzenie stron internetowych, przeprowadzanie audytów, pozycjonowanie „klasyczne” i lokalne, content marketing, prowadzenie mediów społecznościowych, zarządzanie reputacją czy tworzenie kampanii Google Ads.

Musisz wiedzieć, że pozycjonowanie to wszystkie wymienione (i nie tylko) działania, które należy ukierunkować w zależności od tego, jakiej branży dotyczy strona i jaka jest jej „historia” w wynikach wyszukiwania (np. czy nie była wcześniej zaspamowana linkami). A więc im bardziej kompleksową obsługę zapewni ci agencja SEO, tym łatwiej będzie osiągnąć korzystne efekty.

Metody rozliczania się z agencją SEO

Na koniec mamy jeszcze informacje dotyczące metod rozliczania się z agencją SEO. Wyróżnia się dwa sposoby: pozycjonowanie za efekt lub płatność abonamentowa. W pierwszym przypadku płacisz tylko wtedy, gdy osiągnięte zostaną ustalone pozycje. W drugim opłacasz abonament, a w ramach budżetu prowadzone są adekwatne prace.

I choć zdajemy sobie sprawę z tego, że pierwsza metoda może wydawać ci się teraz atrakcyjna, to my jej nie polecamy. Dlaczego? Ponieważ powoduje wiele zagrożeń. Nie wiesz, kiedy prace nad stroną zostaną rozpoczęte oraz w jaki sposób będą prowadzone. Może okazać się, że agencja SEO, chcąc osiągnąć wysokie wyniki w krótkim czasie, wykorzysta sposoby, które w dłuższej perspektywie tylko ci zagrożą, spowodują „wyrzucenie” z wyników wyszukiwania. Inne zagrożenie z tym związane jest takie, że ustalone zostaną frazy, które są łatwe w pozycjonowaniu, ale nie przyniosą ci realnego ruchu i sprzedaży.

Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*