Reklama

Na niebiezpiecznym skrzyżowaniu powstanie rondo

Ł. K.
Ruchliwe skrzyżowanie w Koszutce będzie wyglądało zupełnie inaczej. Powstanie rondo, a w kierunku al. Korfantego ruch powinien odbywać się sprawniej niż dotychczas. Na razie nie wiadomo jak zostaną rozwiązane objazdy na czas budowy.

Skrzyżowanie ulic Sokolskiej i Misjonarzy Oblatów NMP w godzinach szczytu jest bardzo zatłoczone. Przejazd samochodem i przejście pieszo bywa czasami trudne. Głównie z powodu układu drogowego w tym miejscu. Ciasne skrzyżowanie ma trzy wloty i trzeba tu zachować dużą ostrożność. Dlatego układ zostanie zmieniony, a skrzyżowanie zamieni się w rondo. Dzięki inwestycji łatwiej będzie poruszać się po skrzyżowaniu z każdego kierunku jazdy. Poza tym zaplanowano tu oddzielny pas, tzw. bypass, w kierunku al. Korfantego. To duże udogodnienie, bo będzie można skręcić w prawo z ul. Sokolskiej bez konieczności wjazdu na rondo. Po przebudowie skrzyżowanie ma stać się też dużo bezpieczniejsze dla pieszych. Na razie trwa przetarg w MZUiM. Po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy prace mają potrwać około 2 miesięcy. Inwestycja na skrzyżowaniu Sokolska-Misjonarzy Oblatów NMP ma kosztować ok. 2 mln zł brutto. Otwarcie ofert w przetargu jest zaplanowane na 8 lutego. Na razie nie wiadomo jak zostanie rozwiązana organizacja ruchu w tracie trwania robót. Najprawdopodobniej kierowcy pojadą objazdami, a skrzyżowanie będzie przez jakiś czas zamknięte.

Podziel się informacją:


Komentarze

 1. AAA Styczeń 31, 2018 at 12:11 pm - Odpowiedz

  Skrzyżowanie Sokolska / Oblatów zostało sknocone kilkanaście lat temu.
  Pierwotnie ul Sokolska była podporządkowana – stąd geometria skrzyżowania z wyspą – było zdecydowanie bezpieczniejsze i czytelniejsze niż obecnie.
  Polecam obecnie przejechać to skrzyżowanie od strony zachodniej czyli od Stęślickiego do Korfantego. Mamy tam kolejno:
  – przejście dla pieszych z dwoma wyspami
  – należy ustąpić 3x pierwszeństwa (tylko oznakowanie poziome – pionowego brak!!!)
  -kolejne przejście dla pieszych z ograniczoną skrajnią i widocznością (zasłania duże drzewo po prawej stronie)

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij