Reklama

Powstanie nowa droga na północy Katowic. Zabiegali o nią mieszkańcy

Ł. K.
Jeszcze w tym roku ma powstać nowa droga, o którą wnioskowali mieszkańcy. Połączy al. Korfantego ze szpitalem i obiektem sportowym „Kolejarza”. Trwają prace projektowe. Koszt to prawie 1 mln zł.

W planie zagospodarowania przestrzennego dla dzielnic Józefowiec i Wełnowiec miasto uwzględniło prośby mieszkańców. Dotyczyły one stworzenia nowej drogi. Mieszkańcy chcą lepszego dojazdu do zlokalizowanego przy ul. Alfreda 1 ośrodka sportowego. Dojazd do obiektu MOSIR-u jest możliwy tylko od jednej strony. Jednak ma się to zmienić jeszcze w tym roku. Dzięki głosom mieszkańców powstanie droga łącząca al. Korfantego z ośrodkiem „Kolejarza”. Droga zostanie zakończona placem do zawracania. Dojazd do ośrodka to pierwsza część planowanej drogi. Druga to kontynuacja drogi w kierunku Centrum Onkologii. Inwestycja ma na celu zapewnienie alternatywnego dojazdu od strony al. Korfantego do obu obiektów. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru pozytywnie zaopiniowali radni podczas ostatniego posiedzenia komisji rozwoju miasta, ale nie został jeszcze uchwalony. Wiadomo już, że prace budowlane mają zakończyć się jeszcze w tym roku. Projekt wykonuje firma Inwest Projekt z Katowic. Ma on powstać do połowy czerwca, a następnie rozpocznie się budowa. Całkowity koszt inwestycji został oszacowany na 960 tys. zł.

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. Ja Styczeń 19, 2018 at 3:52 pm - Odpowiedz

    Ogródki działkowe zasłaniają widoczność na torowisko w kierunku południowym. Z załączonych do artykułu obrazków wynika, że stan taki zostanie również po przebudowie. Każdorazowo aby zobaczyć, czy jedzie tramwaj konieczne będzie pierw wjechanie na torowisko. Jakie rozwiązania zostaną zastosowane aby temu zapobiec?

    • Łukasz Kądziołka Styczeń 19, 2018 at 4:14 pm Odpowiedz

      Tak jak napisaliśmy, droga jest na etapie projektowania. Jak dokładnie będzie wyglądał wjazd z i na al. Korfantego, dowiemy się w czerwcu.

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij