Reklama

Powstaje pierwszy miejski inkubator przedsiębiorczości

Ł. K.
W centrum Katowic trwają prace nad inkubatorem przedsiębiorczości. Ma to być miejsce spotkań nauki, technologii i biznesu. Inkubator zostanie podzielony na trzy strefy. Otwarcie zaplanowano jeszcze w tym roku.

Miasto inwestuje w inkubator przedsiębiorczości. Powstaje on przy ul. Teatralnej 17 w budynku, który w przeszłości wynajmował bank BGŻ. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, cała nieruchomość (narożny obiekt o numerach 17, 17 a i 17 b) będzie podzielona na trzy strefy: coworkingową (do pracy indywidualnej), wydarzeń i biur. Biura mają być zlokalizowane na I piętrze, a pozostałe strefy będą się mieściły na parterze. Głównym celem inwestycji jest stworzenie przestrzeni dla katowickich firm. Dzięki skupieniu różnych przedsięwzięć w jednym budynku możliwa będzie wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy biznesem i nauką. Dodatkowo w inkubatorze mają się odbywać wydarzenia takie jak festiwale nauki, szkolenia czy warsztaty. Budynek przy Teatralnej ma już nową elewację. Teraz trwają prace wykończeniowe wewnątrz. Planowany termin ich ukończenia to koniec października. Następnie odbędzie się jeszcze przetarg na wyposażenie inkubatora. Wiadomo już jak mniej więcej mogą wyglądać wnętrza budynku. O koncepcji aranżacji, którą przygotowali katowiccy architekci, pisaliśmy prawie rok temu.

Kolejnym krokiem będzie konkurs na najemców przestrzeni coworkingowej, przestrzeni pracy indywidualnej oraz biur. Na razie nie są znane kryteria, jakie będą musieli spełniać najemcy. Otwarcie inkubatora ma się odbyć pod koniec tego roku. Koszt inwestycji jest szacowany na 4,5 mln zł.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij