Reklama

Poważne problemy na torach. Powalone drzewa uszkodziły trakcję

G. Ż.
Po nocnych wichurach na kilku odcinkach nie kursują pociągi Kolei Śląskich. Pasażerowie muszą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Nie wiadomo jak szybko szlaki zostaną udrożnione z powalonych drzew i gałęzi, które uszkodziły trakcję.

Przed godz. 7 rano w piątek pociągi nie kursowały na odcinkach Cieszyn-Kaczyce, Lubliniec-Kalety, Pszczyna-Rybnik i Wisła Głębce-Goleszów. Pasażerowie dowożeni są do najbliższej „czynnej” stacji autobusami. – To zwykle końcowe odcinki naszych linii albo trasy mnie popularne. Najważniejsze dla nas jest to, że główne szlaki są już przejezdne – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Dodaje, że nawet tam, gdzie nie było utrudnień na torach, pociągi mogą mieć opóźnienie. Wynika to z tego, że niektóre składy czekają na inne, żeby pasażerowie mogli się przesiąść. Informacje o utrudnieniach można na bieżąco śledzić TUTAJ.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij