Reklama

Poseł z Katowic wiceministrem sprawiedliwości

Michał Wójcik odbiera nominację od Zbigniewa Ziobry. Fot.www.premier.gov.pl.

Grzegorz Żądło
Michał Wójcik został sekretarzem stanu w ministerstwie sprawiedliwości. Jednocześnie będzie pełnił funkcję pełnomocnika ds. informatyzacji wymiaru sprawiedliwości. W ostatnich wyborach Wójcik został wybrany do Sejmu z okręgu katowickiego. Dostał 7652 głosów.

Michał Wójcik ma 45 lat. Ukończył studia prawnicze na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Śląskiego. Był już posłem V kadencji (2005-2007). Był też trzykrotnie radnym sejmiku województwa śląskiego. Znany był z ostrej krytyki rządzącej regionem koalicji oraz marszałków z Platformy Obywatelskiej. Od 2001 roku pracował jako dyrektor naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Politycznie od kilku lat związany jest z Solidarną Polską. Stąd nominacja na sekretarza stanu, którą podpisał szef struktur tej partii minister Zbigniew Ziobro.

Słowo pokora nieustannie będzie mi towarzyszyło w codziennej działalności. Proszę Was o modlitwę i trzymanie za mnie kciuków – napisał na swoim profilu na Facebooku nowy wiceminister.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij