Polska w ćwierćfinale Euro 2016

G. Ż.
Po wygranej w rzutach karnych 5:4 Polska awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbywają się we Francji. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 1:1. Gola dla Polaków zdobył w 39. minucie Jakub Błaszczykowski. Wyrównał w 82. minucie Xherdan Shaqiri.

Już w pierwszej minucie gola dla Polski mógł strzelić Arkadiusz Milik, ale z 16 metrów nie trafił do pustej już bramki. Były zawodnik Rozwoju Katowice i Górnika Zabrze w pierwszej części miał jeszcze jedną dobrą sytuację, ale z bliska ponownie przestrzelił. Gola dla Polski mógł też zdobyć Kamil Grosicki, ale próba przelobowania bramkarza Szwajcarów zakończyła się przelobowaniem również bramki. Rywale grali słabo, a jedyne zagrożenie pod naszą bramką stwarzali po rzutach rożnych.

W drugiej połowie sytuacja się odwróciła. Lepsi byli Szwajcarzy, a Polacy tylko się bronili. Skutecznie, ale tylko do 82. minuty. Wcześniej rywale m.in. trafili piłką w poprzeczkę.

W dogrywce polska drużyna właściwie tylko wybijała piłkę. Dodatkowo znakomicie bronił Łukasz Fabiański.

W rzutach karnych celnie strzelili wszyscy Polacy (Lewandowski, Milik. Glik, Błaszczykowski, Krychowiak). W drużynie rywali pomylił się Granit Xhaka.

W ćwierćfinale Polacy zagrają z Portugalią.