Polska awansowała na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej

Redakcja
Po zwycięstwie z Czarnogórą 4:2, reprezentacja Polski awansowała na Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, które w 2018 roku odbędą się w Rosji. Bramki w meczu, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie, strzelili dla Polski Krzysztof Maczyński, Kamil Grosicki i Robert Lewandowski. Ostatnia bramka padła po strzale samobójczym Stojkovicia.

W ostatnim meczu grupy E do awansu Polakom wystarczał remis. Mieli trzy punkty przewagi nad Danią, która kończyła eliminacje spotkaniem z Rumunią. Duńczycy zremisowali 1:1 i zagrają w barażach. Z kolei Polacy wywalczyli bezpośredni awans na mundial. Nasza drużyna szybko objęła prowadzenie po strzale Mączyńskiego (6 min.). Dziesięć minut później było już 2:0 po golu Grosickiego. Czarnogóra doprowadziła jednak do remisu po golach w 78. i 83. minucie. Chwilę później ponownie na prowadzenie wyprowadził Polaków Lewandowski, a gol na 4:2 padł po strzale samobójczym.

W 10 meczach eliminacji drużyna Adama Nawałki wygrała 8 razy. Przegrała tylko z Danią i zremisowała z Kazachstanem. Najwięcej bramek dla Polski strzelił Lewandowski (16).