Reklama

Podwórko w Załężu dostanie drugie życie

Łukasz Kądziołka
Spośród kilkudziesięciu zgłoszeń wybrane zostało to z Załęża. Prace ruszą za kilka miesięcy. To kolejne podwórko, które zostanie odnowione dzięki inicjatywie „Plac na Glanc”.

Najpierw, mniej więcej do połowy marca, przyjmowane były zgłoszenia. W tym roku napłynęło ich 30. Wstępnie wybrano połowę z miejsc. Później przeprowadzona została wizja lokalna bez udziału mieszkańców, a na końcu komisja „Placu na Glanc” spotkała się z nimi w 3 miejscach. Ostatecznie wybrane zostało podwórko w Załężu. – Zgłoszenie było bardzo dobre i widać było, że mieszkańcom bardzo na tym zależy – mówi Katarzyna Stalicka, koordynatorka akcji w Mieście Ogrodów. Zdradza, że komisja była bardzo zainteresowana zgłoszeniami właśnie z Załęża, bo tam „Placu na Glanc” jeszcze nie ma, a potrzeby tej dzielnicy są duże.

O wyborze podwórka w oficynie kamienicy na skrzyżowaniu ulic Tokarskiej i Wolskiego, przesądziła właśnie determinacja mieszkańców i stan techniczny podwórka. Na kolejnych miejscach, w tegorocznej edycji, znalazły się podwórka przy ul. Barbary 16 i ul. Chopina 14. Zgodnie z regulaminem, jeśli z jakiegoś powodu (na przykład brak zgody na prace) nie będzie można odnowić miejsca, które wybrano, to będą brane pod uwagę kolejne wyłonione podwórka. Realizacja ma się rozpocząć w lipcu, a wcześniej projekty będą konsultowane kilkukrotnie z mieszkańcami.

To będzie już 6 podwórko, które zostanie odnowione dzięki inicjatywie Miasta Ogrodów. Ostatnie, przy ul. Powstańców 4, zostało oddane do użytku we wrześniu ubiegłego roku.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij