Reklama

Poczuj adrenalinę – wybierz się na lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Spadania w przestworzach można doświadczyć nie tylko podczas skoku spadochronowego z opóźnionym otwarciem czaszy spadochronu. Alternatywnym rozwiązaniem jest tunel aerodynamiczny, czyli specjalna konstrukcja, która pozwala na stworzenie warunków imitujących swobodne spadanie.

Teraz z lotów w aerotunelu może skorzystać niemalże każdy z nas – taka rozrywka dostępna jest także w Katowicach. Czym dokładnie są tunele aerodynamiczne i na czym polega lot w tunelu? Sprawdź teraz i wykonaj swoją rezerwację!

Czym jest tunel aerodynamiczny?
Pionowy tunel aerodynamiczny to duża konstrukcja, która wyposażona jest wentylatory potrafiące rozpędzić strugi powietrza do prędkości rzędu 300 kilometrów na godzinę. Wewnątrz tunelu znajduje się siatka. Stojąca na niej osoba może unieść się w górę, gdy wentylatory zostaną uruchomione – efekt podobny jest wtedy to swobodnego spadania przy skoku spadochronowym.

Początkowo aerotunele używane były głównie przez spadochroniarzy, którzy ćwiczyli w nich swoją technikę skoków spadochronowych. Potem dołączyli do nich amatorzy podniebnych ewolucji. Teraz z lotów może skorzystać niemalże każdy – to niecodzienna rozrywka dla każdego, kto chce poczuć adrenalinę!

Kto może latać w tunelu aerodynamicznym?

Dużą zaletą lotów w tunelach aerodynamicznych jest ich łatwa dostępność – dzięki temu, że nie musimy brać udział w żadnych specjalnych szkoleniach, treningach i badaniach u lekarza, w locie możemy wziąć udział z marszu.

Zanim jednak wybierzemy się na miejsce, warto wykonać wcześniejszą rezerwację – obecnie zainteresowanie lotami w aerotunelach jest bardzo duże, dlatego też najlepiej zarezerwować dogodny termin przez internet, by mieć pewność, że w tym dniu będziemy mogli skorzystać z lotu.

Loty w tunelu aerodynamicznym nie mają wielu przeciwwskazań – gdy nie mamy żadnych ograniczeń do uprawiania sportów związanych ze stanem zdrowia, w takim przypadku będziemy mogli także wziąć udział w locie. W razie wątpliwości zawsze warto skonsultować się ze swoim lekarzem.

Jak wygląda lot w aerotunelu?

Gdy wykonaliśmy już rezerwację na lot, co można zrobić przez internet, powinniśmy pojawić się na miejscu z około półgodzinnym wyprzedzeniem. Na miejscu otrzymujemy wtedy kombinezon, kask z goglami oraz zatyczki do uszu, ponieważ wewnątrz tunelu panuje duży hałas. Potem uczestnicy lotu przechodzą szkolenie z instruktorem, który informuje ich o zasadach lotu.

Po tych wstępnych przygotowaniach grupa uczestników lotu przechodzi do tunelu i czeka na swoją kolej w specjalnym przedsionku. Loty odbywają się wraz z instruktorem, dlatego nie trzeba wtedy obawiać się o swoje bezpieczeństwo – zawsze możemy liczyć na szybkie wsparcie.

Czas trwania lotu w tunelu aerodynamicznym to 3 minuty, który dzielony jest na dwie części po 1,5 minuty każda. Chociaż to dość mało, to jednak ten czas na pewno będzie wystarczający dla początkującej osoby, która chciałaby poznać, na czym polega lot w tunelu. Oczywiście, w razie potrzeby możemy zawsze wykupić dłuższy lot.

Jako że tunel jest przeszklony, osoby z zewnątrz mogą widzieć to, co dzieje się w środku. Nasi bliscy mogą wtedy wykonać zdjęcia i filmy z naszego wyczynu!

Wybierz loty w tunelu aerodynamicznym Profly w Katowicach!

Teraz z lotów w tunelu aerodynamicznym można skorzystać także w Katowicach – to właśnie tam działa jeden z najnowocześniejszych tuneli tego rodzaju w Europie – Profly!

Tunel aerodynamiczny Profly w Katowicach ma aż 4,5 metra średnicy i potrafi rozpędzić powietrze do zawrotnych prędkości, aby zagwarantować każdemu uczestnikowi lotu niezapomniane wrażenia. Tunel znajduje się przy ulicy Chorzowskiej 5, naprzeciwko popularnego centrum handlowego Silesia City Center.

Za lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach zapłacimy 259 złotych za 3 minuty dla osoby dorosłej oraz 229 złotych za lot 3-minutowy dla osoby poniżej 18 roku życia. Dostępne są także specjalne pakiety lotów i szkolenia w przystępnych cenach.

Artykuł sponsorowany

Podziel się informacją:


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*