Reklama

Pianino na dworcu i w supermarkecie

Pianino stanęło m.in. w holu głównym dworca PKP w Katowicach.

G. Ż.
W trzech miejscach w centrum Katowic stanęły białe pianina. To akcja Instytucji Miasto Ogrodów. Instrumenty w przestrzeni publicznej mają przypominać mieszkańcom i gościom, że Katowice są kreatywnym miastem UNESCO w dziedzinie muzyki.

Pianina stoją w holu głównym dworca PKP, w centrum handlowym Supersam i w siedzibie Miasta Ogrodów przy pl. Sejmu Śląskiego. Podobna akcja odbyła się we Wrocławiu podczas inauguracji obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016. –  To jest pomysł, który oczywiście podpatrzyliśmy w innych europejskich miastach – przyznaje Łukasz Kałębasiak, rzecznik Miasta Ogrodów.

Przynajmniej raz w miesiącu instrumentami zajmie się profesjonalny stroiciel. Pianino na dworcu PKP będzie stało co najmniej dwa miesiące, bo na taki czas zgodę wyraziła kolej. Dwa pozostałe zostaną do końca akcji, która na razie jest bezterminowa.

Instrumenty są ogólnodostępne. Zagrać może na nich każdy, kto ma ochotę i umiejętności.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij