Reklama

Ostatni Piknik Rakietowy w Planetarium

Piknik rakietowy w 2016 roku. Źródło: facebook.com/PlanetariumSlaskie.

Redakcja
Różne rodzaje rakiet, pneumatyczna wyrzutnia i symulator lądowania promu kosmicznego. To niektóre z atrakcji V Pikniku Rakietowego. Wkrótce Planetarium Śląskie na długo zostanie zamknięte z powodu modernizacji. To może być jedna z ostatnich okazji do odwiedzin.

Po raz piąty Planetarium Śląskie zaprasza na Piknik Rakietowy. W niedzielę, 15 kwietnia, największe atrakcje będzie można zobaczyć na dziedzińcu. Tam zaprezentowane zostaną różne rodzaje rakiet. Zarówno te napędzane paliwem stałym, jak i wodą. Te ostatnie będzie można samodzielnie wypuścić w powietrze. Pojawi się też pneumatyczna wyrzutnia rakiet. Za jej pomocą wypuszczane będą rakiety wcześniej zmontowane i ozdobione przez dzieci. W sali projekcyjnej dla dzieci przygotowano dwa seanse o księżycu (o godz. 11 i 13). Nieco później, o godz. 15, lot statkiem Apollo 11 będą mogli odbyć dorośli. Na godz. 17 zaplanowana została projekcja filmu dotyczącego wyścigu technologicznego pomiędzy ZSRR a USA, który poskutkował lądowaniem na księżycu. Cała impreza rozpocznie się o godz. 10. Ceny biletów wstępu na seanse będą standardowe. Z kolei pozostałe atrakcje są bezpłatne. To będzie ostatni Piknik Rakietowy przed rozpoczęciem modernizacji Planetarium. Ma ona potrwać od czerwca br. do końca 2020 roku. Więcej na temat pikniku TUTAJ.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij