Reklama

Ograniczenie handlu alkoholem w centrum Katowic coraz bliżej

Ł. K.
Zakaz handlu alkoholem w centrum Katowic wejdzie w życie za kilkanaście dni. Miasto wyśle pisma do wszystkich sklepów objętych nowymi przepisami.

Dwa tygodnie temu została przegłosowana uchwała dotycząca sprzedaży alkoholu w Katowicach. Zakłada ona ograniczenie handlu alkoholem w określonych godzinach na obszarze centrum miasta. Decyzja podjęta przez radnych podczas sesji 28 czerwca została już ogłoszona dwa dni temu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Oznacza to, że nowe przepisy wejdą w życie 25 lipca.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zakaz handlu alkoholem w Katowicach został przegłosowany

Do tego czasu miasto planuje wysłać pisma informujące do wszystkich przedsiębiorców, którzy mają swoje sklepy w centrum Katowic. W sumie w strefie objętej nowym prawem lokalnym działają 124 sklepy. Przestrzeganie przepisów będzie sprawdzała głównie straż miejska. Każdy przedsiębiorca, który nie będzie się do nich stosował, w pierwszym okresie zostanie tylko pouczony.

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. Majki Lipiec 13, 2018 at 2:07 pm - Odpowiedz

    i słusznie, oby też tylko SM wzięła się za meliny, bo te na pewno powstaną po tej decyzji i niestety to nieuniknione, ale mam nadzieje że dadzą i z takimi „ananaskami” sobie rade

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij