Reklama

Od dzisiaj zmiany w Traficar na terenie aglomeracji

Fot. Patryk Czornij.

Redakcja
Mniej samochodów i mniejsza strefa dla osób korzystających z carsharing. Traficar wprowadza spore zmiany w aglomeracji. Mieszkańcy Katowic nie powinni mieć problemu z wypożyczaniem samochodów. Zwrot pojazdu może już być mniej wygodny.

Traficar pojawił się w aglomeracji w marcu tego roku. Usługą objętych zostało 14 miast Śląska i Zagłębia, a flota liczyła 300 samochodów marki Renault Clio. Teraz firma postanowiła wycofać się z większości miast. Od dzisiaj samochody wypożyczać i zwracać będzie można jedynie w Katowicach, Chorzowie oraz na lotnisku w Pyrzowicach. Traficar tłumaczy swoją decyzję chęcią zapewnienia maksymalnej dostępności floty w obszarach, w których usługa cieszy się najwyższym popytem. Dla osób korzystających z carsharing oznacza to, że samochodem będzie można pojechać w dowolne miejsce na terenie aglomeracji. Jednak samo wypożyczenie i zwrot pojazdu będzie wymagało wizyty w jednym z trzech dostępnych obszarów. Dokładne granice strefy są zaznaczone na mapie w aplikacji. W związku ze zmianą wielkości strefy zmniejszyła się również liczba pojazdów. Aktualnie jest ich 180.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij