Reklama

Obchody 500-lecia Reformacji w Szopienicach

Redakcja
W kościele ewangelickim Zbawiciela przy ul. Bednorza 20 w Katowicach-Szopienicach odbędą się dziś obchody 500-lecia Reformacji. Będą występy chórów i nabożeństwo. Początek uroczystości o godz. 10.

Już od kilku miesięcy przed kościołem ewangelickim w Szopienicach powiewa flaga przypominająca o jubileuszu. 500 lat temu, 31 października 1517 roku Marcin Luter przywiesił na drzwiach kościoła zamkowego w Wittenberdze 95 tez. W swoich postulatach domagał się m.in. uznania za jedyną podstawę wiary Pisma Świętego, udzielania tyko dwóch sakramentów (chrztu i komunii), głośnego czytania Biblii, śpiewania psalmów. Chciał, żeby Kościół był instytucją tanią, liturgia odbywała się w języku narodowym, a komunia udzielana była pod dwiema postaciami (chleb i wino). Zanegował nieomylność papieża, sakrament spowiedzi oraz płatne odpusty. Zniósł również celibat.

Obchody 500-lecia tamtych wydarzeń rozpoczną się o godz. 10.00 koncertem chóru Jubilate Deo z Mysłowic pod dyrekcją Joanny Bliwert-Hoderny. Pół godziny później odbędzie się uroczyste nabożeństwo. Zakończeniem obchodów będzie popołudniowy koncert zespołu wokalnego Contento Core rozpoczynający IV Jesienne Niedziele Organowe. Początek o 17.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij