Reklama

Obchody 3 Maja w Katowicach

Główne wydarzenia odbędą się przy pomniku Wojciecha Korfantego. Fot. Tomasz Żak/biuro prasowe UMWŚ.

Ł. K.
Zabytki motoryzacji, defilada służb mundurowych i występ zespołu regionalnego. Tak, w skrócie, będą wyglądały obchody Święta Konstytucji 3 maja w Katowicach. Jednocześnie uczczona zostanie 96. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego.

Obchody rozpoczną się w środę o godzinie 10 występem orkiestry dętej przed wejściem głównym do Archikatedry Chrystusa Króla. Następnie odprawiona zostanie msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Wiktora Skworca i z udziałem Chóru Filharmonii Śląskiej. Po niej uczestnicy przejdą na pl. Sejmu Śląskiego. Tam, przed pomnikiem Wojciecha Korfantego o godzinie 12.30 zostanie odegrany hymn, będą przemówienia i salwa honorowa. W trakcie uroczystości, poza Świętem Narodowym 3 Maja, będzie obchodzona 96. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Kolejnym punktem programu będzie defilada, w której udział wezmą służby mundurowe oraz m.in. Orkiestra Wojskowa i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Całość zakończy, ok. 13.40, występ zespołu regionalnego „Magurzanie” z Łodygowic. Artyści zaprezentują folklor Beskidu Żywieckiego: tańce i zabawy pasterskie, tańce górali żywieckich i mieszczan żywieckich. W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć zabytkowe pojazdy m.in. Opla z filmu „Vabank”, przedwojenną Simkę i najstarsze katowickie rowery, które mają już ponad 90 lat i nadal są „na chodzie”. Pełny program TUTAJ.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij