Reklama

Nowy neon w centrum Katowic. To praca rosyjskiego artysty

Łukasz Kądziołka
Na jednej z kamienic pojawił się nowy neon. Tym razem nie jest to reklama nowej restauracji czy lodziarni. To praca artysty z Rosji. Napis, umieszczony na balkonie, będzie świecił przez kilka miesięcy.

Nowy neon to kolejna realizacja tegorocznej odsłony festiwalu Katowice Street Art. Rosyjski artysta, Tima Radya, mieszkał w Katowicach przez dwa miesiące. Dzisiaj odbyła się premiera jego pracy. Neon został zamontowany na jednej z pustych kamienic w centrum Katowic. Tuż obok Galeii Katowickiej. Sam artysta nie chciał tłumaczyć swojego pomysłu na neon. Chce pozostać anonimowy. Zdradził jedynie, że wybrał kamienicę przy ul. Słowackiego 24 z powodu jej wyglądu. Po prostu przypominała mu zamek. Do tego odnosi się napis, który tam umieścił: „SORRY BUT YOUR PRINCESS IS IN ANOTHER CASTLE” („Wybacz, ale twoja księżniczka jest w innym zamku”). Neon został wykonany przez katowicka pracownię Irsa. Będzie go można oglądać co najmniej do końca lutego.

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. Maz Listopad 17, 2017 at 9:04 pm - Odpowiedz

    Swietne.Tylko kiedy remont tej kamienicy !!! Jest niesamowicie piekna !! Niech miasto ja kupi i wyremontuje. Takich niestety wiele i nikt nic z nimi nie robi. Tu jednak trzeba wlozyc duzo pieniedzy w rewitalizacje centrum!

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij