Reklama

Nowy neon w centrum Katowic. To praca rosyjskiego artysty

Łukasz Kądziołka
Na jednej z kamienic pojawił się nowy neon. Tym razem nie jest to reklama nowej restauracji czy lodziarni. To praca artysty z Rosji. Napis, umieszczony na balkonie, będzie świecił przez kilka miesięcy.

Nowy neon to kolejna realizacja tegorocznej odsłony festiwalu Katowice Street Art. Rosyjski artysta, Tima Radya, mieszkał w Katowicach przez dwa miesiące. Dzisiaj odbyła się premiera jego pracy. Neon został zamontowany na jednej z pustych kamienic w centrum Katowic. Tuż obok Galeii Katowickiej. Sam artysta nie chciał tłumaczyć swojego pomysłu na neon. Chce pozostać anonimowy. Zdradził jedynie, że wybrał kamienicę przy ul. Słowackiego 24 z powodu jej wyglądu. Po prostu przypominała mu zamek. Do tego odnosi się napis, który tam umieścił: „SORRY BUT YOUR PRINCESS IS IN ANOTHER CASTLE” („Wybacz, ale twoja księżniczka jest w innym zamku”). Neon został wykonany przez katowicka pracownię Irsa. Będzie go można oglądać co najmniej do końca lutego.

Podziel się informacją:


Tagi:

Komentarze

  1. Maz Listopad 17, 2017 at 9:04 pm - Reply

    Swietne.Tylko kiedy remont tej kamienicy !!! Jest niesamowicie piekna !! Niech miasto ja kupi i wyremontuje. Takich niestety wiele i nikt nic z nimi nie robi. Tu jednak trzeba wlozyc duzo pieniedzy w rewitalizacje centrum!

    • Przemo Luty 8, 2019 at 10:15 pm Reply

      Dzisiaj zobaczyłem i to chyba najpiękniejsza kamienica jaką w życiu widziałem. Zdecydowanie zasługuje na lepszy los…

Dodaj komentarz

*
*