Reklama

Nowy hotel w centrum Katowic

Łukasz Kądziołka
Właścicielowi zależało na otwarciu nowego obiektu przed Europejskim Kongresem Gospodarczym. W czterogwiazdkowym hotelu znajduje się 121 pokoi, dwie sale konferencyjne i restauracja. Obok powstał biurowiec. Inwestor szuka teraz potencjalnych najemców.

Budowa czterogwiazdkowego hotelu rozpoczęła się mniej więcej półtora roku temu. Budynek jest zlokalizowany w ścisłym centrum Katowic, przy ul. Wojewódzkiej, zaraz za kinem Rialto. To piąty obiekt sieci Q Hotel w Polsce i trzeci, po Wrocławiu i Krakowie, o podwyższonym standardzie. Do dyspozycji gości jest 121 pokoi, dwuosobowych i apartamentów  Na parterze 4-kondygnacyjnego budynku znajduje się restauracja na 100 osób i lobby. W hotelu znalazły się dwie sale konferencyjne, które po połączeniu mogą pomieścić 120 uczestników. Obiekt wyposażono też w salę fitness. Na tyłach budynku zlokalizowany został parking na 60 samochodów. – Wierzymy w ten rynek. Katowice się rozwijają, są coraz większym ośrodkiem biznesowym. Bardzo nam zależało na otwarciu przed Europejskim Kongresem Gospodarczym – mówi Radosław Altheim, dyrektor zarządzający siecią Q Hotels i dodaje, że na czas kongresu nie ma już wolnych pokoi.

Otwarcie hotelu odbyło się we wtorek, 9 maja. Jest on połączony przeszklonym łącznikiem z biurowcem, przeznaczonym pod wynajem. Inwestorem części hotelowej jest Q Invest Group, a części hotelowej Wojewódzka Office. Obydwie spółki należą do KG Group, której właścicielem jest Krzysztof Gaczorek. W części biurowej trwają prace wykończeniowe, a spółka szuka potencjalnych najemców. Wiadomo już, że na parterze biurowca otworzy się sklep Żabka.

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. Ola Maj 10, 2017 at 5:11 pm - Odpowiedz

    jest błąd: w części biurowej chyba Wojewódzka office.

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij