Reklama

Nowoczesna hala stanie w Bogucicach. Ma kosztować ponad 9,5 mln zł

Ł. K.
Nowoczesna i ekologiczna hala powstanie przy jednej ze szkół w Katowicach. Będą z niej mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale również mieszkańcy. Miasto wyda na ten cel ponad 9,5 mln zł. Trwa przetarg na budowę obiektu.

Hala będzie miała 9 metrów wysokości. Wewnątrz powstanie boisko o wymiarach: 44 x 24 m. Będzie się nadawało do gry w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Projekt hali, która powstanie przy liceum im. Stanisława Maczka w Bogucicach, miasto zaprezentowało już w zeszłym roku. Teraz trwa przetarg na wykonanie hali przy ul. Katowickiej 54, która zostanie połączona ze szkołą. Obiekt ma być przystosowany dla publiczności. W środku powstaną trybuny na 260 miejsc siedzących. W części zaplecza znajdzie się hol główny, toalety i szatnie z węzłami sanitarnymi, pomieszczenia dla nauczycieli i magazyny sprzętu sportowego. Na piętrze za trybunami powstaną ogólnodostępne toalety oraz miejsce rekreacji. Miasto chce, aby z nowej hali korzystali nie tyko uczniowie, ale również mieszkańcy dzielnicy. Na dachu obiektu zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne (58 szt.). Dzięki nim hala będzie częściowo zasilana energią słoneczną. Istniejąca sala gimnastyczna zostanie wyremontowana i dalej będzie służyła uczniom. Zostanie dostosowana do zajęć z baletu i fitnessu.

Firmy mają czas do końca lutego na składanie ofert. Inwestycja ma kosztować nieco ponad 9,5 mln zł. Czas na realizację to 15 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij