Reklama

Nowe kierunku w letnim rozkładzie lotniska w Pyrzowicach

Fot. biuro prasowe Katowice Airport.

Redakcja
W niedzielę 25 marca 2018 w Katowice Airport zaczyna obowiązywać letni rozkład lotów. W tym roku z lotniska w Pyrzowicach dostępne będą 123 kierunki regularne i czarterowe. To rekordowa liczba. Samoloty z Pyrzowic będą w latać na 105 lotnisk na 4 kontynentach.

W ruchu regularnym w sezonie letnim będą obsługiwane 54 trasy do 21 państw. Najwięcej kierunków (po 8) dostępnych jest do Włoch i Wielkiej Brytanii. 8 połączeń to nowe połączenia albo takie, które przez dłuższy czas nie były dostępne w ofercie. Siedem nowych tras uruchomi Wizz Air (Lwów, Faro, Malaga, Podgorica, Charków, Mammingen, Porto). Połączenia do Porto, Memmingen, Lwowa i Charkowa będą realizowane przez cały rok. Malaga, Faro i Podgorica to trasy sezonowe. Do siatki połączeń wraca też Monachium. Loty do tego miasta obsługiwane będą przez Lufthansę.

W rozkładzie letnim z Pyrzowic dostępnych będzie 67 tras czarterowych. Najwięcej (20) do Grecji. Na drugim miejscu znalazła się Hiszpania (15), a na trzecim Włochy i Turcja (po 4). W porównaniu z sezonem 2017, nowości w tegorocznej ofercie to chorwacki Split, Tivat w Czarnogórze oraz greckie wyspy Santorini, Chios i Lemnos.

Wszystko wskazuje na to, że w 2018 roku w Katowice Airport zostanie obsłużonych ponad 4 mln pasażerów.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij