Reklama

Nową pętlą na Muchowcu nie pojadą rowerzyści

Ł. K.
Budowana trasa w Dolinie Trzech Stawów nie będzie służyła rowerzystom. Nowa inwestycja obok rolkostrady ma być przeznaczona jedynie do jazdy na rolkach. Dzisiaj podczas sesji rady miasta poinformował o tym prezydent Marcin Krupa.

Nowa pętla rolkowa powstaje w Dolinie Trzech Stawów. Budowa trwa i wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z dodatkowej trasy, przebiegającej na północ od już istniejącej. Okazuje się, że po oddaniu do użytku nie będzie ona dostępna dla rowerzystów. O zasady korzystania z nowej trasy pytał radny RAŚ, Aleksander Uszok. – Prosiłbym o jakąś szczegółową informację, a najlepiej zdementowanie tych niepokojących wieści – mówił Uszok podczas dzisiejszej sesji rady miasta. Jego obawy potwierdził prezydent Marcin Krupa. Jak tłumaczył, pętla jest wykonywana z myślą o rolkarzach. – Rzeczywiście są takie zamierzenia, aby wyłączyć tę część pętli z ruchu rowerowego. Uważamy, że jazda rowerem w kółko niewiele daje, a dla rolkarzy jest to sposób spędzania czasu – mówił prezydent. Dodał, że takie rozwiązanie ma też zapewnić bezpieczeństwo na nowej trasie, która jest wąska.

Obok asfaltowej drogi, pobiegnie szutrowa alejka dla pieszych. Rolkostrada w tym miejscu nie będzie kierunkowana, w przeciwieństwie do już istniejącej.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij