Reklama

Nowa Dworcowa coraz bliżej. Miasto podpisze umowę z wykonawcą

Łukasz Kądziołka
Przebudowa ulicy Dworcowej oznacza duże zmiany w centrum Katowic. To będzie drugie tak duże przedsięwzięcie po inwestycji w strefę Rondo-Rynek. Już wiadomo kiedy miałyby ruszyć prace.

Nowa Dworcowa to aktualnie najważniejsza inwestycja, która ma w dużym stopniu zmienić centrum Katowic. Już teraz ul. Dworcowa to plac budowy, bo trwa modernizacja dawnego dworca i rozbudowa Hotelu Diament. Ale właściwa przebudowa dopiero się rozpocznie. Jej efektem ma być deptak, duża ilość nowej zieleni i brak przejazdu na ul. Tylną Mariacką. Powoli można odliczać czas do rozpoczęcia inwestycji.

PRZECZYTAJ TEŻ: Tak będzie wyglądała ul. Dworcowa. Publikujemy nowe wizualizacje

Po drugim przetargu miasto wybrało wykonawcę. Pierwszy został unieważniony na początku czerwca z powodu zbyt wysokich kwot oferentów. Najtańsza złożona oferta przekraczała o  ponad 1,6 mln zł budżet, jaki Katowice chciały przeznaczyć na inwestycję. W drugim przetargu miasto podniosło kwotę z 14 594 965 zł do 15 896 536 zł. Zgłosiły się dwie firmy. Obydwie zaproponowały ceny spełniające wymagania.

PRZECZYTAJ TEŻ: Na Dworcowej jednak nie będzie dużego drzewa

Wyłoniony wykonawca, gliwicka firma Silesia Invest Sp. z o.o., złożyła tańszą ofertę. Umowa ma zostać podpisana po 27 sierpnia. Firma będzie miała dwa tygodnie na przedstawienie harmonogramu prac. Te mają potrwać 10 miesięcy, a koszt inwestycji to 15 575 754 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że prace miałyby ruszyć w połowie września.

Podziel się informacją:


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*