Reklama

Nie wiadomo czy miejski monitoring nagrał kradzież figurki Szlaku Ślonski Godki

G. Ż.
Po tym jak ponad dwa tygodnie temu nieznany sprawca ukradł figurkę ze Szlaku Ślonski Godki (z ul. św. Jana), od razu pojawiły się pytania o monitoring. Zadaliśmy je urzędowi miasta. Po kilku dniach dostaliśmy odpowiedź, że nie można na razie przejrzeć wszystkich nagrań z prawdopodobnego czasu kradzieży, bo zepsuł się system do odtwarzania zapisów wideo. Nie wiadomo kiedy awaria zostanie usunięta.

Szlak Ślonski Godki to inicjatywa, która ma promować postacie ze śląskich legend i podań. W przestrzeni miasta stanęły figurki m.in. Beboka, Utopka, Skarbka, Połednicy czy Heksy. Pierwotnie zostały wykonane metodą druku 3D, ale szybko zostały zniszczone. Nowe figurki zostały więc odlane z metalu, ale i to nie powstrzymało wandala bądź wandali. Dwa tygodnie temu ktoś prawdopodobnie odpiłował stojącą przy Teatrze Ateneum postać Heksy.

Zapytaliśmy czy zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego. – Urzędnicy analizują nagrania miejskiego monitoringu, chcąc wytypować prawdopodobny moment kradzieży. Część nagrań została już przeanalizowana, natomiast awaria systemu uniemożliwia analizę całości monitoringu w tym rejonie w tym okresie. Usterka uniemożliwiająca odczyt archiwalnych nagrań jest właśnie usuwana – poinformowało nas biuro prasowe UM Katowice.

Sprawa została zgłoszona na policję, ale przekazanie nagrań nie było na razie możliwe.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij