Reklama

Na Muchowcu powstanie pętla rolkowa

Druga nitka pętli rolkowej pobiegnie w miejscu alejki widocznej na zdjęciu.

Grzegorz Żądło
Długo zapowiadana i wyczekiwana przez rolkarzy druga nitka rolkostrady na Muchowcu w końcu zostanie zrealizowana. W budżecie miasta są zarezerwowane pieniądze na jej budowę. Plan zakłada, że pętla powstanie do końca tego roku.

O budowie drugiej nitki trasy rolkowej na Muchowcu mówi się od dawna. Jej projekt istnieje od 2012 roku. Zostało już nawet wydane pozwolenie na budowę. Cały czas brakowało jednak pieniędzy na realizację prac. Pisaliśmy o tym w lutym 2016 roku. Rok później sytuacja wygląda już jednak inaczej. – Mamy zarezerwowane pieniądze na ten cel i będziemy mogli przystąpić w tym roku do prac – mówi Mieczysław Wołosz, dyrektor Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Obecnie istnieje tylko 1,8 km drogi od ul. Francuskiej do mniej więcej stawu kąpieliskowego. Nowa część ma biec pomiędzy rolkostradą a lotniskiem. W parku jest już alejka, którą można do tego wykorzystać. Obydwie nitki mają się łączyć w pobliżu parkingu na Muchowcu z jednej i stawu kąpieliskowego, z drugiej strony.

Przedłużenie rolkostrady jest tylko częścią projektu. – W projekcie jest asfaltowa droga dla rolkarzy i szutrowa ścieżka dla pieszych. Jest ścieżka edukacyjna na palach, ścieżka zdrowia, miejsca grillowe i oświetlenie oraz zadaszone miejsca odpoczynkowe – wylicza Mieczysław Wołosz.

Całość ma kosztować około 2,6 mln zł. Prace zaczną się najprawdopodobniej po tegorocznej edycji OFF Festivalu.

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. Piotr Luty 28, 2017 at 6:09 pm - Odpowiedz

    Uszczęśliwicie setki ludzi miejscowych i przyjezdnych z miast ościennych korzystających z tego miejsca praktycznie codziennie w sezonie.
    Wspaniała inicjatywa i w 100% trafiona inwestycja. Na takie cele nie żal wydawać pieniędzy. Dbajmy o naszą młodzież i o staruszków też 🙂 żebyśmy mieli miejsca do czynnego wypoczynku.
    Pragnę tutaj poinformować że w pobliskich Siemianowicach Śląskich w parku „Pszczelnik” powstała pętla dla rolkarzy ok 400 m długości z nową nawierzchnią asfaltową – zapraszamy jeżeli ktoś będzie przejazdem.

  2. Bodżi Luty 21, 2017 at 11:20 am - Odpowiedz

    Bardzo dobra informacja, trzeba rozbudowywać takie miejsca, koniecznie ! 🙂

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij