Reklama

Na mrozie wejdą do wody w Dolinie Trzech Stawów

Szymon Kosek
150 zawodników z różnych stron Europy i świata. Do tego woda o temperaturze 2 stopni Celsjusza. W sobotnich zawodach w pływaniu zimowym w Dolinie Trzech Stawach wezmą udział sportowcy, którym mróz zupełnie nie przeszkadza.

Zawody rozpoczną się w sobotę (21 stycznia) o godz. 9 przy stawie Szlomiok. W trakcie imprezy odbędą się rozgrywki Pucharu Świata i III Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy będą się ścigać na pięciu dystansach: 1000, 750, 500, 250 i 100 metrów. Najdłuższy zarezerwowany jest dla profesjonalistów i wystartuje na nim po 10-12 zawodników w trzech seriach.

Najliczniejsze będą reprezentacje Czech, Irlandii i Anglii – to grupy liczące nawet kilkadziesiąt osób. Ale będą też zawodnicy z dalszych zakątków świata, takich jak Argentyna. Do dzisiejszego wieczoru (19 stycznia) można jeszcze zgłaszać swój udział na dystansach 100 i 250 metrów.

Jak mówi Leszek Naziemiec, prezes International Ice Swimming Association w Polsce, pływanie zimowe wciąż pracuje u nas na swoją popularność. – Mamy bardzo dużo morsów, ale osób, które pływałyby zimą nie ma zbyt wiele. Prawdopodobnie wynika to stąd, że u nas po prostu bardzo mało ludzi umie pływać. Myślę jednak, że zainteresowanie zimowym pływaniem będzie rosnąć, zwłaszcza wśród pływających latem, triathlonistów i morsów – mówi. W klubie, którego jest prezesem, zarejestrowanych jest 30 osób. W okolicy działa jeszcze podobny klub w Świętochłowicach. Zimowi pływacy trenują dwa razy w tygodniu. Najczęściej wybierają Dolinę Trzech Stawów lub dąbrowskie Pogorie.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij