Reklama

Na granicy Brynowa i Ligoty powstaną nowe budynki mieszkalne

G. Ż.
Grupa Murapol zbuduje kolejne budynki mieszkalne w Katowicach. Na prawie hektarowej działce przy ul. Nasypowej powstanie 185 lokali o łącznej powierzchni użytkowej około 8,5 tys. m kw. Budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

31 lipca Grupa Murapol podpisała ostateczną umowę kupna 0,9 ha gruntu przy ul. Nasypowej od Śląskiego Towarzystwa Handlowego „Kupiec” S.A. Cena to 5 mln zł netto.  Wstępna umowa kupna została podpisana rok temu, 1 lipca 2016. Murapol uzależnił jednak transakcję od uzyskania pozwolenia na budowę. Takie pozwolenie zostało wydane, więc nie było przeszkód, żeby kupić działkę.

Przy ul. Nasypowej powstaną dwa sześciokondygnacyjne budynki. Łącznie znajdzie się w nich 185 mieszkań. Z kolei w podziemnych halach będzie 116 miejsc postojowych.

Wstępny harmonogram inwestycji przewiduje rozpoczęcie prac budowlanych w trzecim kwartale 2017 roku. Koniec zaplanowano na pierwszy kwartał 2020 roku. Autorem projektu architektonicznego jest Murapol Architects Drive Sp. z o.o., pracownia architektoniczna należąca do Grupy Abadon Real Estate.

Na razie nie wiadomo jakie będą ceny mieszkań. Mają zostać ujawnione w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij