Reklama

Na Dworcowej może się pojawić kolejny hotel

Łukasz Kądziołka
Długo zapowiada inwestycja w centrum Katowic coraz bliżej. Chodzi o modernizację kamienic położonych naprzeciwko starego dworca. W najbliższym czasie inwestor podejmie najważniejsze decyzje.

O inwestycji na ul. Dworcowej mówi się od ponad trzech lat. W połowie 2016 roku pracownia Zbigniewa Koziarskiego pokazała pierwsze wizualizacje budynków, które znajdują się pod adresem Dworcowa 3. To siedem kamienic. Od PKP kupiła je firma Epione Sp. z o.o. Od początku inwestor miał jasno określony cel. Modernizacja ma sprawić, że w budynkach powstaną nowoczesne przestrzenie z różnymi funkcjami. W większości znajdą się tam lokale biurowe i usługowe. Będzie część sportowa, a pod ziemią powstanie parking. Najbardziej wyróżniającym się elementem tej koncepcji miałaby być kopuła. Ta zdobiła kiedyś narożną kamienicę u zbiegu ulic Dworcowej i Dyrekcyjnej i miałaby zostać odtworzona. W kamienicach ma być też powierzchnia zarezerwowana na część hotelową. W 2018 firma Epione otrzymała dwa pozwolenia na budowę. Pierwsze na realizację kompleksowej modernizacji, a drugie na wyburzenie dwóch oficyn. Rozbiórka została już zakończona. Prawdopodobnie miejsce oficyn zastąpi w przyszłości przejście, które połączy ulice Dyrekcyjną i Mielęckiego.

Teraz inwestor chce rozpocząć właściwe prace modernizacyjne. Niedługo wyłoniony zostanie wykonawca. Na tym etapie, na razie, zatrzymało się to przedsięwzięcie. Nazwa firmy, która zajmie się robotami budowlanymi powinna być znana do końca października. Wiadomo, że Epione nie spieszy się z ich rozpoczęciem w związku z planami przebudowy ul. Dworcowej. Miejska inwestycja, która ma zamienić ulicę w deptak, jeszcze nie ruszyła. Prywatny inwestor chce skorzystać z tego, że cała Dworcowa będzie rozkopana i w czasie przebudowy na pewno będzie się starał zrealizować prace gruntowe i doprowadzić instalacje podziemne.

Trudno jeszcze mówić o konkretnym terminie zakończenia prac. Wszystko okaże się po wybraniu wykonawcy. Wiadomo jednak nieoficjalnie, że część hotelową może zająć gigant z branży hotelarskiej. Choć nie są to jeszcze potwierdzone informacje, to nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że inwestycją zainteresowała się sieć Marriott.

Podziel się informacją:


Tagi:

Komentarze

 1. Obywatel Październik 6, 2019 at 11:29 am - Reply

  Zdjecie, wizualizacje z fajnymi balonami przedstawiacie mieszkańcom.
  Hahaha

 2. Mariusz Październik 3, 2019 at 9:57 pm - Reply

  A jak wygląda nawierzchnia ulicy Mariackiej po pseudoremoncie? Nikogo z urzędu miasta nie interesują popękane, zapadające się płyty chodnikowe. Te miasto to syf!!!

 3. Rafal Październik 3, 2019 at 4:42 pm - Reply

  Prosimy o informacje, czy przez kilka lat, będą nas straszyły sypiące się kamienice przy zrewitalizowanej ul Dworcowej ? Przecież od ponad 3 lat, firma E-pione, nie potrafi wystartowac z remontem swoich kamienic, chociaż inni jak Opal jak potrafili… Mylę się ??

 4. Rafal Październik 3, 2019 at 4:25 pm - Reply

  Mieszkańcy już nazywają urzędników z Katowic mianem „maniana” ;)) Od ponad trzech lat wiedza jak będzie wyglądal plac/ul Dworcowa a jeszcze dzisiaj, nie mają ustalonego harmonogramu prac z wykonawcą… Śmiać się czy płakać. ??

Dodaj komentarz

*
*