Reklama

Przy Spodku powstanie mural poświęcony Wojciechowi Korfantemu

Łukasz Kądziołka
Nowy mural powstanie w przejściu podziemnym w Katowicach. W ten sposób upamiętniona zostanie ważna dla Ślązaków data. Twórcy mogą zgłaszać swoje projekty, dla których inspiracją będzie przemówienia Wojciecha Korfantego.

Mural historyczny to jeden z punktów programu obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednak będzie on miał lokalny charakter. Ma upamiętniać przemówienie wygłoszone w Reichstagu przez Wojciecha Korfantego. 25 października 1918 roku Korfanty przypomniał o polskości Górnego Śląska. Dokładnie sto lat po tym wydarzeniu zostanie odsłonięty mural, który powstanie w przejściu pod al. Korfantego przy Spodku. Dzięki wielkoformatowemu muralowi przejście doczeka się rewitalizacji. Chętni artyści mogą zgłaszać się do konkursu. Ich zadaniem jest stworzenie projektu. Z autorem wyłonionej pracy zostanie podpisana umowa na wykonanie muralu. Nagrodą w konkursie będzie 5 tys. zł. Tyle samo organizator przeznaczy na zapewnienie materiałów do wykonania pracy. Twórcy mogą przesyłać swoje projekty do Miasta Ogrodów, do 9 września. Mural ma być gotowy do 19 października. Regulamin i szczegóły konkursu można znaleźć TUTAJ.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij