Reklama

Mikroogródek powstał w centrum Katowic

Redakcja
To tzw. ogródek kieszonkowy. Zajmuje raptem kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Przy Rynku nad Rawą powstało zielone miejsce z siedziskami, kwiatami i ziołami.

We wtorek we wnęce pomiędzy budynkiem byłego Muzeum Śląskiego i kamienicy przy ul Rynek 3 pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej urządzili niewielki ogródek. W drewnianych skrzyniach rosną rośliny ozdobne, m.in. petunie i begonie, zioła (np. szałwia ozdobna) oraz burak ćwikłowy i koper włoski. Z kolei przy barierkach nad Rawą, która w tym miejscu wypływa spod płyty rynku, pną się fasola ozdobna i wilec.

Pomiędzy roślinami stoją meble wykonane z lawy wulkanicznej. Są podobno znacznie mocniejsze od stali, odporne na zadrapania, uderzenia, działanie wilgoci i warunków atmosferycznych. W kontakcie ze słońcem nie ulegają zniszczeniu, nie zmienia się też ich temperatura. Zimą się nie wychładzają, a latem nie nagrzewają. Meble kosztowały około 20 tys. zł. Większość roślin została wyhodowana przez Zakład Zieleni Miejskiej. – Zobaczymy jak to nowe zielone miejsce się przyjmie. W założeniu meble będzie można przenieść w inne miejsce – mówi Magdalena Biela, zastępca dyrektora ZZM w Katowicach.

W planach jest organizowanie spotkań ze specjalistami z dziedziny ogrodnictwa na temat m.in. kształtowania zieleni w mieście czy zakładania ogrodów.

Nowy zieleniec powstał też przy ul. Pawła, w miejscu nieużytku pomiędzy parkingami. ZZM obsadził teren roślinami i otoczył pniami topoli, które jednocześnie służą jako siedziska.

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. maz Sierpień 12, 2018 at 6:24 pm - Odpowiedz

    bardzo ladnie oby tak wszedzie!!!

  2. Anette Sierpień 8, 2018 at 8:51 am - Odpowiedz

    Bardzo jestem ciekawa ,jaki „aromat” można tam poczuć,zwłaszcza teraz w takie upały,siedząc skądinąd wśród zieleni ,ale przy ścieku o nazwie RAWA !

  3. Salomon Sierpień 8, 2018 at 7:52 am - Odpowiedz

    rośliny zostały wyhodowane? 😉

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij