Reklama

Mikołajkowa parada przejdzie ulicami Katowic

fot. Jarmarki Śląskie

Ł. K.
Świąteczne maskotki, szczudlarze i muzyka. Tak będzie wyglądała tegoroczna Parada Mikołajkowa. Impreza dla całej rodziny odbędzie się w sobotę.

Mikołajki już były, ale parada mikołajkowa dopiero się odbędzie. Mikołaje przemaszerują ulicami Katowic. W trakcie kolorowego widowiska będzie można zobaczyć orkiestrę bębniarską Batucada ArueCapoeira z Rudy Śląskiej, Gwardię Gryfa z Wrocławia i mażoretki z Miejskiego Domu Kultury w Ligocie. Oprócz artystów w paradzie wezmą udział maskotki świąteczne i szczudlarze. Trasa będzie krótka. Wszystko rozpocznie się o godz. 16 przed Kościołem Mariackim. Później mikołaje przejdą ulicami: Mariacką, Mielęckiego, Staromiejską, Młyńską, Stawową i 3-go Maja. Finał zabawy na Rynku. Tam wszyscy artyści zaprezentują się na scenie. Udział w wydarzeniu jest darmowy. organizatorzy zachęcają do ubrania mikołajkowych strojów.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij