Reklama

Miasto wyremontowało kamienicę przy ul. Francuskiej

Ł. K.
Kolejna kamienica w centrum Katowic została odnowiona. Tym razem remont sfinansowało miasto. Budynek z 1885 roku został przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Za kilka miesięcy budynek przejmie MOPS i znajdą się tu dwa ośrodki, m.in. dla dorosłych z autyzmem.

Zakończony w ubiegłym tygodniu remont kamienicy to inwestycja miasta. Budynek z 1885 roku przeszedł gruntowną modernizację. Teraz nie tylko wygląda lepiej, ale jest dostępny dla osób niepełnosprawnych. W kamienicy przy ul. Francuskiej 43 wymieniona została stolarka okienna i więźba dachowa. Elewacja została odnowiona zgodnie ze wskazaniami konserwatora zabytków, a wszystkie instalacje zostały wykonane od nowa. Powstał też nowy dwukondygnacyjny budynek. Został dobudowany do istniejącej oficyny. Cały teren dziedzińca jest teraz zagospodarowany, są tu 4 miejsca parkingowe i pojawiły się nowe drzewka.

Za kilka miesięcy z budynku będą mogli korzystać mieszkańcy.  – W wyremontowanym budynku będą działały w szczególności dwa ośrodki dla osób niepełnosprawnych, tj. ośrodek wsparcia dziennego dla niskofunkcjonujących osób niepełnosprawnych oraz ośrodek dla dorosłych osób z autyzmem – mówi Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, naczelnik wydziału polityki społecznej w UM Katowice. W ponad 130-letnim budynku będzie funkcjonował od połowy br. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Koszt przebudowy wyniósł 6,4 mln zł z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 5,4 mln zł (85% kosztów kwalifikowanych), a na sam remont budynku przeznaczono ponad 4,6 mln zł

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij