Reklama

Metrobilet z opóźnieniem i tylko na karcie ŚKUP

Grzegorz Żądło
Wspólny bilet na pociągi, autobusy, tramwaje i trolejbusy w metropolii zostanie wprowadzony najwcześniej w maju. Będzie go można kupić tylko poprzez Śląską Kartę Usług Publicznych.

W październiku, tuż po podpisaniu porozumienia pomiędzy marszałkiem i metropolią, Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu GZM, zapowiadał, że chciałby, żeby Metrobilet został uruchomiony nie później niż w marcu 2019 roku. Ten termin nie zostanie dotrzymany. Teraz mowa jest o maju. Wprowadzeniem odpowiednich rozwiązań informatycznych zajmuje się firma Asseco, czyli wykonawca systemu ŚKUP. To właśnie na tej karcie zostaną zakodowane nowe bilety kolejowo-autobusowo-tramwajowo-trolejbusowe. Oznacza to, że bez wyrobienia sobie karty ŚKUP, nie będzie można kupić takiego łączonego biletyu Obecnie w obiegu jest tzw. bilet katowicki, na którym można jeździć autobusami, tramwajami i pociągami Kolei Śląskich, ale tylko na obszarze Katowic. Jego emitentem są Koleje. Kosztuje 119 zł. Kiedy zostanie wprowadzony Metrobilet, bilet katowicki też będzie dostępny wyłącznie w formie elektronicznej na karcie ŚKUP.

Pozostałe Metrobilety będą kosztować 179 i 129 zł. Ten pierwszy będzie obejmował wybraną trasę Kolei Śląskich w obrębie metropolii i wszystkie połączenia ZTM. Z kolei w najdroższej opcji będzie można jeździć wszystkimi pociągami KŚ i pojazdami ZTM w metropolii.

Podziel się informacją:


Tagi:

Komentarze

  1. Lolo Kwiecień 12, 2019 at 9:41 am - Reply

    Termin to maj, ale którego roku? To nie zostało doprecyzowane w artykule.

Dodaj komentarz

*
*