Reklama

Marek Chmieliński wiceprzewodniczącym rady miasta. PO przegrała głosowanie

Marek Chmieliński

Grzegorz Żądło
Marek Chmieliński został dzisiaj nowym wiceprzewodniczącym Rady Miasta Katowice. W głosowaniu zdobył 14 głosów. Drugim kandydatem był Andrzej Zydorowicz, który dostał 9 głosów.

Wybór wiceprzewodniczącego był konieczny, bo ze swojej funkcji zrezygnowała Małgorzata Smoleń, która wcześniej wystąpiła z klubu Platformy Obywatelskiej (o tym dlaczego można przeczytać TUTAJ).

Na poprzedniej sesji rady Platforma wystawiła jako swojego kandydata Andrzeja Zydorowicza. Nie uzyskał on jednak wymaganego prawem poparcia. Mimo to, klub PO ponownie zaproponował dzisiaj kandydaturę byłego komentatora sportowego. Jako kontrpropozycję klub radnych Forum Samorządowe i Marcin Krupa zgłosił Marka Chmielińskiego.

W tajnym głosowaniu to właśnie Chmieliński uzyskał większe poparcie i tym samym będzie pełnił funkcję wiceprzewodniczącego. Obecnie prezydium katowickiej rady miasta tworzą Krystyna Siejna (przewodnicząca) oraz Marek Chmieliński, Krystyna Panek i Jerzy Forajter (wiceprzewodniczący).

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij