Reklama

Manifestacja i piknik narodowców w centrum Katowic

Redakcja
W Katowicach odbędzie się „Marsz i Piknik Powstańców Śląskich”. Najpierw uczestnicy przejdą ulicami ścisłego centrum miasta. Później będą koncerty i zabawy dla dzieci. Wydarzenie ma być manifestacją śląskości i przywiązania do Polski.

Jak zapowiadają organizatorzy, to będzie największa manifestacja narodowców w tym roku. Z okazji 97. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego odbędzie się marsz i piknik. W niedzielę, 6 maja, uczestnicy zbiorą się przed pomnikiem Wojciecha Korfantego na pl. Sejmu Śląskiego. O godzinie 15 ruszy stamtąd marsz. Wydarzenie, zorganizowane przez śląskie środowiska związane z Młodzieżą Wszechpolską i Ruchem Narodowym, ma upamiętnić bohaterów powstań śląskich. Przemarsz zakończy się w Parku Powstańców Śląskich, obok ronda im. gen. Jerzego Ziętka. Tam, o godz. 17, rozpocznie się piknik. W programie m.in. koncert zespołu Nordica oraz gry i zabawy dla dzieci, których tematem będą powstania śląskie.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij