Reklama

Kultura w nowym miejscu. Dwa dni wydarzeń w Regionalnym Instytucie Kultury

Ł. K.
Kiedyś był tu ZUS, a teraz będzie kultura. Otwarcie nowej siedziby Regionalnego Instytutu Kultury będzie trwało dwa dni. Będą koncerty, wykłady, warsztaty drukarskie i spotkanie ze Szczepanem Twardochem. Udział w otwarciu RIK jest darmowy.

Przez kilka lat budynek przy ul. Teatralnej 4 stał pusty. Wcześniej mieścił się tu Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a teraz wprowadza się instytucja kultury. Na otwarcie Regionalny Instytut Kultury przygotował dwa dni atrakcji. Wydarzenie rozpocznie się w piątek, 13 października. Najpierw, o godz. 15.15, odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej. Później zaprezentowana zostanie działalność etnograficzną instytutu. Od godziny 17 będzie muzycznie i tanecznie. Wystąpią: Orkiestra Dęta Katowice i Tsigunz Fanfara Avantura. Z kolei do potańcówki w starym stylu zagrają: Kapela Bałamutki oraz Rube Świnÿe. Podczas drugiego dnia otwarcia, w sobotę, będzie kilka atrakcji dla dzieci. W programie znalazła się gra miejska pt. „Kryminalna Teatralna”, podczas której trzeba będzie rozwiązać zagadkę zaginięcia Louisa Diebla, pierwszego katowickiego burmistrza. Później odbędą się warsztaty drukarskie „Era Gutenberga”. Na zakończenie sobotnich wydarzeń w nowej siedzibie przy ul. Teatralnej 4 będzie okazja do posłuchania Szczepana Twardocha. Spotkanie ma być połączone z promocją nowej książki pisarza pt. „Ballada o pewnej panience”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy. Na grę miejską obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem: kjeruszka@rik.katowice.pl oraz pod numerem telefonu 32 201 77 78. Szczegółowy program jest dostępny TUTAJ.

 

Podziel się informacją:


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij