Reklama

Kto i ile głosów dostał w wyborach samorządowych 2014 w Katowicach

Wybory samorządowe
Grzegorz Żądło
Państwowa komisja Wyborcza w końcu opublikowała na swojej stronie internetowej tzw. wizualizację wyborów samorządowych 2014. Można więc znaleźć dokładne informacje o liczbie oddanych głosów na konkretne osoby w poszczególnych komisjach i w całym mieście. Danych jest tak dużo że nie sposób skopiować ich wszystkich (zbyt dużo pracy edytorskiej). Dlatego skoncentrowałem się na wynikach głosowania na prezydenta Katowic oraz kandydatach na radnych, którzy w swoim okręgu zmieścili się w dwudziestce z największą liczbą głosów. W ten sposób powstała lista stu kandydatów, którzy uzyskali największe poparcie w mieście.

Wybory na prezydenta Katowic (I tura)

1. Marcin Krupa (Forum Samorządowe i Piotr Uszok)- 40 609 głosów – 43,09%

2. Andrzej Sośnierz (Prawo i Sprawiedliwość) – 20 820 – 22,09%

3. Arkadiusz Godlewski (Platforma Obywatelska) – 14 690 – 15,59%

4. Jerzy Ziętek – (KWW Jerzego Ziętka) – 5 233 – 5,55%

5. Aleksander Uszok – (Ruch Autonomii Śląska) – 5 104 – 5,42%

6. Marek Szczerbowski (Sojusz Lewicy Demokratycznej) – 4 332 – 4,60%

7. Krystyna Doktorowicz („My z Katowic”) – 3 137 – 3,33%

8. Adam Stach (Polskie Stronnictwo Ludowe) – 315 – 0,33%

Wybory na prezydenta Katowic (II tura)

1. Marcin Krupa – 53 165 – 71,31%

2. Andrzej Sośnierz – 21 391 – 28,69%

Wybory do rady miasta (nazwiska osób, które uzyskały mandat wyróżnione są tłustym drukiem)

Okręg wyborczy nr 1 

1. Skiba Mariusz (PiS) – 1992

2. Krupa Marcin – 1900 (nie objął mandatu, bo został wybrany na prezydenta. Jego miejsce w radzie zajął Marek Chmieliński)

3. Maśnica Tomasz (PO) – 1 757

4.  Smoleń Małgorzata (PO)- 1 658

5. Siejna Krystyna (FSiPU) – 1 342

6. Uszok Aleksander – (RAŚ) – 1 203

7. Pieczyński Krzysztof– (FSiPU) – 919

8. Godziek Tomasz (PO) – 859

9. Chmieliński Marek – (FSiPU) – 789

10. Wermińska Stanisława (FSiPU) – 781

11. Świdergał Tomasz (RAŚ) – 764

12. Włoch Stanisław (PO) – 693

13. Gierlotka Stefan (FSiPU) – 625

14. Szulc Krystian (PO) – 619

15. Łuczak Ewa (PO) – 497

16. Furtok Jan (FSiPU)- 496

17. Zielonka Elżbieta  (PO) – 442

18. Szostak Rafał (SLD Lewica Razem ) – 391

19. Grolik Patrycja (PiS) – 361

20. Szmurło Kazimierz (PiS) – 351

Okręg wyborczy nr 2

1. Forajter Jerzy (FSiPU) – 1164

2. Zydorowicz Andrzej (PO) – 886

3. Wydra Bartosz (PiS) – 748

4. Łyczko Dariusz FSiPU) – 700

5. Rokicki Tomasz (FSiPU) – 650

6. Sokół Maria (KWW Jerzego Ziętka) – 558

7. Zacher Elżbieta (FSiPU) – 540

8. Hawryluk Tomasz (FSiPU) – 524

9. Marek Krzysztof (SLD) – 388

10. Smolorz Magdalena (RAŚ) – 370

11. Szczecina Agata (PO) – 298

12. Pohl Marek (FSiPU) – 291

13. Fiszer Beata (FSiPU) – 238

14. Starzyk Wiesław (PiS) – 237

15. Bogacz-Noras Marcin Łukasz (PO) – 223

16. Wilk Barbara (PiS) – 190

17. Zok Janusz (RAŚ) – 180

18. Ramus Alicja – (RAŚ) – 176

19. Depta Adam (PSL) – 168

20. Materna Piotr (PiS) – 158

Okręg wyborczy nr 3

1. Godlewski Arkadiusz (PO) – 2 108

2. Pietrasz Piotr (PiS) – 1 546

3. Uszok Piotr (FSiPU) – 1 348

4. Rojewska Bożena (PO) – 846

5. Michalik Ewa (PO) – 686

6. Skowron Adam – (FSiPU) – 658

7. Niewiadomski Paweł (RAŚ) – 583

8. Szpyrka Tomasz (FSiPU) – 537

9. Ponikło Iwona (FSiPU) – 500

10. Borkowski Łukasz (PO) – 455

11. Hrapkiewicz Helena (FSiPU) – 366

12. Południak Adam (SLD) – 365

13. Koczubik Wojciech (RAŚ) – 218

14. Białowąs Beata (KWW Jerzego Ziętka) – 205

15. Szymborska Grażyna (FSiPU) – 201

16. Breguła Sebastian (FSiPU) – 199

17. Bruszewska-Dubiel Irena (PiS) – 190

18. Czekański Tomasz (PiS) – 179

19. Gorzelik Barbara (RAŚ) – 170

20. Stach Adam (PSL) – 160

Okreg wyborczy nr 4

1. Wnęk Barbara (PO) – 1854

2. Pronobis Borys (FSiPU)- 1378

3. Wieczorek Magdalena (PO) – 1 223

4. Luty Michał (PiS) – 1086

5. Zawadzki Józef (FSiPU) – 1 021

6. Dolinkiewicz Jerzy (FSiPU) – 978

7. Warzecha Adam (PO) – 901

8. Jakubiec Tomasz (RAŚ) – 861

9. Piwowarczuk Jacek (PiS) – 815

10. Mrowiec Wiesław (PiS) – 740

11. Pytel Jacek (FSiPU) – 736

12. Zakrzewska Natalia (PiS) – 505

13. Kędzior Rafał – (FSiPU) – 444

14. Paluchiewicz Jerzy – (SLD) – 418

15. Mróz Marek (KWW Jerzego Ziętka) – 338

16 Bańska Barbara (FSiPU) – 289

16. Kminikowska Izabela (FSiPU) – 289

18. Kalinowska Beata (FSiPU) – 275

19. Dziedzic Magdalena (PiS) – 262

20. Bąk Jerzy (PiS) – 259

Okręg wyborczy nr  5

1. Biskupski Maciej (FSiPU) – 1640

2. Witkowicz Witold – (PO) – 1 418

3. Panek Krystyna (PiS) – 1 301

4. Kosmala Daria (PO) – 1 186

5. Szczerbowski Marek (SLD) – 872

6. Nowara Marek (RAŚ) – 686

7. Stępień Damian (FSiPU) – 503

8. Michałek Maksymilian (RAŚ) – 475

9. Ochwat Magdalena (FSiPU) – 431

10. Guzik Maciej (FSiPU) – 350

11. Łukasiewicz Andrzej (FSiPU) – 345

12. Stachura Maciej (FSiPU) – 336

13. Barczak Andrzej (KWW Jerzego Ziętka) – 319

14. Malik Anna (FSiPU) – 310

15. Dawid Mariusz (PiS) – 304

16. Michalski Piotr (PSL) – 263

17. Pach Bogdan (PiS) – 243

18. Piórecka-Karolak Monika (FSiPU) – 236

19. Pińkowska Natalia RAŚ) – 224

20. Para-Hewig Mariola (PiS) – 212

Dane o wszystkich kandydatach i liczbie oddanych na nich głosów można znaleźć tutaj.

 

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. KOSZUTKA.EU Grudzień 8, 2014 at 8:50 am - Odpowiedz

    Do wszystkich ponadprzeciętnie inteligentnych wyborców tak aktywnych i kompetentnych radnych jak np. Daria Kosmala: CZYTAĆ, CZYTAĆ, CZYTAĆ. I wszystko, tylko nie komiksy.
    Jacy ludzie, taka kultura, jaki naród, taka demokracja.

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij