Reklama

Konkurs na koncepcję stadionu miejskiego ogłoszony

Wizualizacja stadionu GKS

Miasto zrezygnowało z budowy stadionu przy ul. Bukowej. Tak wygląda dawna wizualizacja stadionu GKS-u Katowice.

Ł. K.
Konkurs na koncepcję stadionu miejskiego został ogłoszony. Pula nagród wyniesie 100 tys. zł. Architekci zajmą się tworzeniem koncepcji nie tylko stadionu, ale również hali sportowej i zagospodarowania przestrzeni wokół obiektów. Na zgłoszenie chętni mają jeszcze kilkanaście dni.

Najpierw miasto musiało sprawdzić czy teren położony u zbiegu ulic Bocheńskiego i Dobrego Urobku nadaje się pod budowę stadionu. Lokalizacja została zaakceptowana w lipcu ubiegłego roku. Potem był przetarg na przeprowadzenie konkursu, który wygrał SARP. W końcu konkurs został ogłoszony. Zgodnie z jego założeniami, pracownie architektoniczne będą miały za zadnie stworzenie kompleksowych rozwiązań dla całej przestrzeni stadionu miejskiego. Poza koncepcją samego obiektu, muszą stworzyć projekt hali sportowej i projekt zagospodarowania terenu wokół budynków. Prace konkursowe będą oceniane według trzech kryteriów. Pod względem walorów urbanistycznych (30% oceny), walorów architektonicznych (50%) i walorów ekonomicznych, czyli kosztów realizacji projektu i utrzymania obiektów w przyszłości (20%). Nagrody pieniężne otrzymają 3 najlepsze projekty. Będzie to odpowiednio 50 tys. zł, 30 tys. zł i 20 tys. zł. Dodatkowo autorzy projektu, który zajmie I miejsce, będzie zaproszony do dalszej współpracy przy tworzeniu ostatecznego projektu wykonawczego stadionu miejskiego.

Zainteresowani architekci powinni zgłaszać swoje prace do 16 lutego w Stowarzyszeniu Architektów Polskich w Katowicach.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij