Reklama

Kominiarze nagrodzili katowickich urzędników i strażników

Ł. K.
Kominiarze podsumowali sezon grzewczy i postanowili nagrodzić samorządy. Najwięcej nagród dostali urzędnicy i strażnicy z Katowic. Katowice są też pierwszym miastem, które na tak dużą skalę rozpoczęło walkę ze smogiem.

Kominiarze wręczyli honorowe legitymacje tym, którzy przyczynili się w ostatnim czasie do walki ze smogiem. Dzisiejsza uroczystość potwierdza, że Katowice są liderem w takich działaniach. Wyróżniony został prezydent Marcin Krupa, który jednak nie pojawił się na uroczystości. Oprócz niego, wyróżnienia trafiły do katowickich urzędników i strażników miejskich.- Cała współpraca z korporacją mistrzów kominiarskich woj. śląskiego zaczęła się od miasta Katowice. Jesteśmy jednym z pierwszych miast, które próbują – pomimo pewnych blokad legislacyjnych – wyegzekwować spalanie odpowiednich paliw – mówi Daniel Wolny z wydziału kształtowania środowiska UM Katowice. Kominiarze zaczęli współpracę z Katowicami ok. 4 lat temu. W ostatnim sezonie grzewczym widać było dużą poprawę nie tyle powietrza, co podejścia do problemu. – Po wejściu uchwały antysmogowej, było widać ruch w społeczeństwie. Większość ludzi myślała, że to jest wciskanie nam czegoś, czego nie chcemy. Ale z biegiem dni, z biegiem tygodni, kiedy zaczęliśmy to wszystko rozpracowywać, to mogliśmy to ludziom wytłumaczyć. Zauważalne, namacalne zmiany będą widoczne dopiero po pewnym czasie – mówi Rafał Dydak, prezes Korporacji Mistrzów Kominiarskich Województwa Śląskiego.

Podczas uroczystości nagrodzeni legitymacjami honorowymi korporacji zostali:

Jacek Kleszczewski, Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej
Janusz Koper, zastępca prezydenta Rybnika;
Marcin Krupa, prezydent Katowic;
Piotr Kuczera, prezydent Rybnika;
Barbara Lampart, naczelnik Wydziału Kształtowania Środowiska, Urząd Miasta Katowice;
Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego;
Mariusz Skiba,  zastępca prezydent Katowic;
Mariusz Sumara, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Katowicach
Paweł Szeląg, komendant Straży Miejskiej w Katowicach
Łukasz Tekeli, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego;
Daniel Wolny, kierownik referatu zarządzania energią, Wydział Kształtowania Środowiska, Urząd Miasta Katowice.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij