Reklama

Kolejna manifestacja w obronie sądów w Katowicach

Ł. K.
Manifestacje zaplanowano w całej Polsce. Wszystko po to, aby nie dopuścić do wejścia w życie dwóch ustaw. Przeciwnicy ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym spotkają się w piątek.

Kolejny protest zorganizowany przez śląski oddział Komitetu Obrony Demokracji. Zgromadzenie pod nazwą „2 x Weto” ma pokazać sprzeciw wobec ustaw, które w piątek zostały przegłosowane przez Sejm. Po raz kolejny przeciwnicy ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym spotkają się na ul. Francuskiej. Jednak tym razem nie będą protestowali bezpośrednio przed Sądem Okręgowym. Nie wyraziły na to zgody nowe władze katowickiego sądu. Z tego powodu manifestacja odbędzie się na jezdni na ul. Francuskiej, obok Sądu Okręgowego. Ma ona na celu wymuszenie na prezydencie Andrzeju Dudzie zawetowania obu ustaw. Manifestacja rusza w piątek, 15 grudnia, o godz. 18.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij