Reklama

Kolejna figurka na Szlaku Ślonski Godki

G. Ż.
Szlak Ślonski Godki wzbogacił się o kolejną figurkę. Na Rynku została odsłonięta postać „Gelda”, która nawiązuje do Karola Goduli, znanego na Śląsku bankiera. Sponsorem figurki został bank Credit Agricole.

O Szlaku Ślonski Godki pisaliśmy już kilka razy. Inicjatywa, która ma promować m.in. postacie ze śląskich podań i legend cieszy się dużą popularnością. Niestety, kilka figurek zostało już zniszczonych lub skradzionych.

Najnowsza została odsłonięta we wtorek. O tym jak ma wyglądać figurka „Gelda” zdecydowali mieszkańcy, wybierając spośród kilku propozycji.

Kształt figurki „Geld” nawiązuje do Karola Goduli, znanego przedsiębiorcy, właściciela kilku kopalni, a także bankiera, żyjącego w XIX wieku.

Niedługo na Szlaku Ślonski Godki pojawią się kolejne postacie. W Śląskim Wesołym Miasteczku będzie to Drach, a przy lodziarni „Lodzio” na ul. św. Jana – Maszkeciorz.

Podziel się informacją:


Tagi:

Komentarze

  1. Edek Mrzygut Kwiecień 25, 2018 at 1:43 pm - Odpowiedz

    Wygląda jak Macierewicz

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij