Reklama

Koleje Śląskie przygotowane do wożenia pasażerów za darmo

G. Ż.
Jeśli smog w regionie nadal będzie się utrzymywał, Koleje Śląskie będą wozić pasażerów za darmo. Ale nie wszystkich. Biletów nie będą musiały kupować tylko te osoby, które wezmą ze sobą dowód rejestracyjny swojego samochodu, czyli kierowcy, a także dwie towarzyszące im osoby. Decyzję czy i kiedy wprowadzić darmowe przewozy, podejmie marszałek województwa.

Jesteśmy gotowi na darmową komunikację. Czekamy na sygnał z urzędu marszałkowskiego – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Jeśli marszałek zdecyduje o uruchomieniu bezpłatnych przewozów Kolejami dla kierowców i ich dwóch współpasażerów, wówczas akcja obejmie wszystkie pociągi samorządowej spółki, za wyjątkiem przygranicznego odcinka Chałupki-Bohumin.

Podczas kontroli biletów, wystarczy wtedy pokazać ważny dowód rejestracyjny wydany na swoje imię i nazwisko oraz dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (np. prawo jazdy lub dowód osobisty).

Jeśli zapadnie decyzja o zwolnieniu z opłat za przejazd właścicieli samochodów, spółka poinformuje o tym na swojej stronie internetowej.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij