Reklama

Kilkanaście podwórek zgłoszonych do Placu na Glanc

Łukasz Kądziołka

Tylko kilkanaście podwórek zgłosili mieszkańcy do tegorocznej edycji Placu na Glanc. Aktualne jury rozmawia z mieszkańcami i ogląda podwórka. Wyniki będą znane za kilkanaście dni. 

W ubiegłym roku do Placu na Glanc zgłoszonych zostało ok. 30 wniosków. Podwórko w Załężu było siódmym odnowionym w ramach akcji i zostało otwarte pod koniec września ubiegłego roku. Do tegorocznej edycji mieszkańcy zgłosili 19 podwórek. Nabór wniosków trwał do 28 lutego. Zgłoszone zostały podwórka z dzielnic: Śródmieście, Koszutka, Wełnowiec, Załęże, Dąbrówka Mała, Józefowiec i Burowiec. Jak informuje Miasto Ogrodów, każde podwórko ma szansę na wygraną. O wyborze będzie jury decydowało będzie m.in. zaangażowanie mieszkańców, ciekawe uzasadnienie zgłoszenia, stopień zniszczenia, powierzchnia przestrzeni i możliwość zaprojektowania jej na nowo. Aktualnie odbywają się spotkania z mieszkańcami, a na każdym podwórku przeprowadzona zostanie wizja lokalna. Prace komisji mają potrwać maksymalnie do 30 marca. Wtedy okaże się, które podwórko zostanie zmodernizowane w tegorocznym Placu na Glanc. Taki projekt ma zostać zrealizowany do końca września.

Podziel się informacją:


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij