Reklama

Kibole niszczą budynki w Bogucicach

Łukasz Kądziołka
Kilka budynków w Bogucicach zostało zniszczonych. Kibole Ruchu Chorzów i GKS-u Katowice rywalizują ze sobą na ścianach kamienic. Jak mówi jeden z mieszkańców, takie akcje zdarzają się bardzo często. W tej ostatniej pseudokibice zniszczyli m.in. kamienicę wyremontowaną przez miasto w ubiegłym roku.

Ubrani w kominiarki mężczyźni przyjechali pięcioma samochodami. Grupa zamalowała ściany kilku kamienic, pojawiły się wulgarne napisy pod adresem GKS-u Katowice. Jak mówią mieszkańcy, to prawdopodobnie zemsta kibiców Ruchu Chorzów. Wcześniej kibole GKS Katowice mieli zrobić to samo w Szopienicach. Wszystko działo się około godziny 23 w sobotę, 17 lutego. Mieszkańcy przyglądali się z okien jak wandale zamalowują srebrnymi sprejami ściany budynków. W tym odmalowaną częściowo kamienicę o numerze 62 i drugą wyremontowaną przez miasto o numerze 64. Obydwie odnowione w zeszłym roku.

Zresztą już w tamtym roku dochodziło do takich „pojedynków” pseudokibiców. – W tamtym roku co weekend były takie akcje. Kiedyś było bardziej bezpiecznie. Kiedyś szło spokojnie wyjść o drugiej w nocy i nic się nie działo – mówi jeden z mieszkańców ul. Markiefki i twierdzi, że w Bogucicach jest coraz gorzej. Na akcję kiboli Ruchu szybko zareagowali kibole Gieksy. Zaraz po tym jak pojawiły się napisy, zostały przez nich zamalowane lub przerobione. Mieszkańcy uważają, że w takich sytuacjach jedyne co może pomóc to monitoring. Faktycznie kamery się pojawią. Miasto zamontuje w różnych miejscach na ul. Markiefki ich 5. Jednak najwcześniej stanie się to na przełomie 2018 i 2019 roku.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Katowicach będzie więcej kamer monitoringu. Miasto zapłaci za nie prawie 2 mln zł

O akcję pseudokibiców pytaliśmy policję. Na razie udało nam się ustalić, że na policję nie zgłosił się żaden z mieszkańców z wnioskiem o ściganie z powodu uszkodzonego mienia. Jednak nie wiemy czy policjanci odebrali jakiekolwiek zgłoszenie, gdy kamienice były niszczone.

Podziel się informacją:


Komentarze

 1. Wojciech Luty 21, 2018 at 6:07 pm - Odpowiedz

  Monitoring się przyda przecież jak przyjeżdżają samochodami to będzie można ich namierzyć po numerach rejestracyjnych

 2. MAz Luty 20, 2018 at 6:28 pm - Odpowiedz

  PORAZKA !!!! Dlaczego nikt niezareagowal ,zadzwonil na policje lub straz miejska ? Sam monitoring nie wystarczy.Trzeba zlapac wandali ,wystawic mandat i zmusic do prac spolecznych tj.zamalowywanie ich paskudnych napisow na tych wlasnie kamienicach…Moze to pomoze

 3. Anonim Luty 19, 2018 at 10:08 pm - Odpowiedz

  Szkoda mi słów aby opisać co myślę o kibolach. Szkoda , że zamiast rozwiązać sprawy między sobą uciekają do malowania budynków .

 4. Są ludzie i podludzie Luty 19, 2018 at 8:57 pm - Odpowiedz

  Cóż za akt odwagi – przyjechać w nocy w kominiarkach i pomazać starym, biednym ludziom domy farbą. No to są prawdziwi mężczyźni, dzielni wojownicy 😀 Są nawet bardziej męscy od tych wszystkich, którzy potrafią stworzyć i ciężką pracą utrzymać szczęśliwe rodziny.

 5. Krzysztof Luty 19, 2018 at 6:46 pm - Odpowiedz

  U nas to margines a wśród nich to norma

 6. Gorny Luty 19, 2018 at 5:27 pm - Odpowiedz

  Patologiczne dzieciaki menelskich rodziców bawią się w wojnę. Głupie, smutne, niekochane dzieci. Polacy martwią się napływem obcych kulturowo imigrantów, a największe bydło już tu mamy u siebie.

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij