Reklama

Kazimierz Karolczak szefem zarządu metropolii. Wybrani zostali też pozostali członkowie zarządu

Grzegorz Żądło
Kazimierz Karolczak, były polityk SLD, a obecnie członek zarządu woj. śląskiego został przewodniczącym zarządu Górnośląsko-Zagłebiowskiej Metropolii. Był jedynym kandydatem. Dostał 37 głosów. Jeden delegat był przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.

Jako pierwszy z gratulacjami podszedł do Karolczaka marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. Zaraz potem Karolczak i prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński wpadli sobie w objęcia. Nie przez przypadek. To właśnie Chęciński zbudował koalicję, która umieściła Karolczaka na stanowisku szefa metropolii. Chęciński stwirzyłł sojusz PO z SLD, choć akurat w tej drugiej partii Karolczak to persona non grata. W grę wchodziły jednak kontakty i zależności towarzyskie.

Po wyborach szefa metropolii odbyło się głosowanie na członków zarządu. Zgłoszeni zostali: Danuta Kamińska, Krzysztof Zamasz, Grzegorz Kwitek i Andrzej Pilot. Trzy pierwsze osoby uzyskały podwójną większość. Kamińska dostała 40, Kwitek 39, a Zamasz 38 głosów. Na Pilota zagłosowało 18 delegatów, którzy jednak nie reprezentowali ponad połowy mieszkańców metropolii. Trzeba więc było przeprowadzić kolejne głosowanie. Tym razem kandydatką była Karolina Wadowska. Głosowało na nią 31 delegatów, przeciw było 5, a 4 się wstrzymało. Nie głosował Damian Bartyla, który prawdopodobnie na znak protestu (to on promował Pilota) wyszedł z sali.

Podziel się informacją:


Komentarze

  1. Wojtek Wrzesień 13, 2017 at 6:46 pm - Odpowiedz

    Czerwone Zagłębie

  2. Błażej Wrzesień 12, 2017 at 9:08 pm - Odpowiedz

    Dzielenie skóry na niedźwiedziu. Władze metropolii powinni wybierać mieszkańcy. A nie „delegaci spośród siebie” Metropolia przypomina drugi – bezsensowny sejmik… Płakać się chce…

Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij