Reklama

Każdy może zmiksować katowickich muzyków

Ł. K.
Każdy może spróbować skomponować własną muzykę z udziałem katowickich artystów. Zakończył się międzynarodowy projekt muzyczny pod nazwą „Mix the City”. Teraz jego efekt można zobaczyć na interaktywnej witrynie.

Kilka dni temu odbyła się premiera i jednocześnie finał projektu, w którym wzięli udział muzycy z Katowic. Akcja pod nazwą „Mix the City” do tej pory dotarła do kilku miast na kilku kontynentach. W Polsce została zrealizowana wyłącznie w Katowicach. To pomysł British Council, który polega na współpracy lokalnych artystów z kuratorem. Do Katowic przyjechał Ghostpoet, raper i producent z Wielkiej Brytanii. Jego zadaniem było wybranie najciekawszych muzyków tworzących w Katowicach. Później nagranie z nim krótkiej próbki jego twórczości. W ten sposób powstało 12 dźwięków i obrazów. Teraz można to samodzielnie połączyć i spróbować skomponować własną muzykę. Próbki są dostępne na stronie internetowej. Dzięki prostemu interfejsowi i dopasowanym do siebie brzmieniom, każdy może na chwilę poczuć się jak DJ. Narzędzie do miksowania jest dostępne TUTAJ.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij