Reklama

Katowiccy policjanci mają nowe radiowozy

Redakcja
Siedem nowych radiowozów trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. To część większych zakupów, które zrobiła komenda wojewódzka. Łącznie do jednostek w całym województwie pojechały 43 nowe auta.

Kupione właśnie radiowozy to hybrydowe toyoty auris. Każdy kosztował około 90 tys. zł i dysponuje silnikiem o mocy 136 KM.  Łączny koszt zakupu pojazdów to 3,9 mln zł. Został sfinansowany po 1/3 z pieniędzy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, samorządy oraz policję.

Najwięcej samochodów – 7 – trafi do KMP w Katowicach. Bielsko-Biała i Racibórz dostaną po 4 szt., po trzy pojazdy trafią do Chorzowa, Częstochowy, Sosnowca i Zabrza. Po dwa otrzymały komendy w Kłobucku, Pszczynie, Tychach i Wodzisławiu Śląskim. Po jednym nowym radiowozie trafi też do Bierunia, Bytomia, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Jastrzębia-Zdroju, Lublińca, Mikołowa i Mysłowic.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij