Reklama

Jeśli masz niepotrzebne klucze, przynieś je do urzędu miasta

Grzegorz Żądło
Pewnie każdy ma w domu klucze, które nie są mu już potrzebne, bo albo zmienił zamek, albo drzwi, albo mieszkanie. Teraz nie trzeba ich wyrzucać do śmietnika, a nawet się nie powinno. Trwa zapoczątkowana przez portal Katowice24.info akcja zbierania kluczy, z których powstanie specjalna figurka na Szlaku Ślonski Godki.

W ubiegłym roku w kilku miejscach centrum Katowic stanęły figurki, znane ze śląskich legend i podań. To m.in. Bebok, Utopek, Skarbek czy Połednica. Niestety, tak szybko jak się pojawiły, tak szybko zostały zniszczone. Były wykonane metodą druku 3D. Niedawno dwie figurki wróciły na swoje miejsce, ale są już znacznie solidniejsze, bo powstały z brązu. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ. Kolejne figurki zostaną zamontowane wiosną. Jedna będzie szczególna, bo powstanie z przetopionych kluczy, które przynoszą do urzędu mieszkańcy. To akcja portalu Katowice24.info. Wzorując się na Rudzie Śląskiej, która kilka lat temu z sukcesem przeprowadziła podobną zbiórkę na rzeźby kotów, uznaliśmy, że katowiczanie też chętnie się włączą. Mieliśmy rację. Każdego dnia w specjalnej skrzynce ustawionej w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek 13) lądują kolejne klucze. Zbieramy jednak dalej. Jeśli więc macie w domu niepotrzebne metalowe klucze, przynieście je do urzędu. Przydadzą się w słusznej sprawie.

Podziel się informacją:


Dodaj komentarz

*
*

Kontynuując przeglądanie tej strony zgadzasz się na używanie ciasteczek. Więcej informacji

Korzystanie z ciasteczek "cookies" jest ustawione na "zezwalaj". Używamy ich by pozwalać na jak najlepsze używanie tego serwisu www i dla dopasowywania reklam. Jeżeli będziesz kontynuował przeglądanie tej witryny bez zmieniania ustawień ciasteczek "cookies" w przeglądarce lub jeżeli klikniesz "Akceptuję" to znaczy, że wyrażasz zgodę na ich używanie.

Zamknij